Naga Markets

Analitycy ABN Amro przyglądają się sytuacji na metalach szlachetnych wydając jednocześnie notę dotyczącą rynku złota. Według niej również sytuacja miarowego zrostu metalu może nie być taka oczywista jak mogłoby się to wydawać, ponieważ mimo “bezpieczne przystani” jaką ten rynek zwykle oferuje – nadal niepewność rynkowa jest duża. Czy zatem metal szlachetny ma szansę na utrzymanie się w okolicach 2 tys. dolarów za uncję do końca roku?

  • Analitycy przyglądają się sytuacji na kontraktach na złoto
  • Rynek ten zdobywał w ciągu ostatnich tygodni niemal rekordowe poziomy
  • Czy jednak sytuacja sprawi, że metal utrzyma się na tak wysokich poziomach?
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Bezpieczna przystał na złocie, czy jednak odejście w obawach?

Analitycy holenderskiego banku ABN Amro wydali notę, w której to przyglądają się kontraktom na złoto. Sytuacja na metalu szlachetnym jest mocno zmienna, ponieważ inwestorzy co rusz uciekają do waloru i przerzucają kapitał z niego do rynku akcyjnego, gdy sytuacja geopolityczna zaczyna się klarować. Analitycy jednak nie są tacy pewni, czy złoto będzie w stanie utrzymać się na tak wysokich poziomach jak 2000 dolarów za uncje do końca roku.“Wyższe oczekiwania inflacyjne i niższe realne stopy zwrotu są pozytywne dla złota. Inwestorzy będą więc nadal kupować złoto jako zabezpieczenie przed inflacją. Ponieważ jednak Fed będzie kontynuował podwyżki stóp procentowych, a ponadto spodziewamy się wzrostu wartości dolara, złoto będzie zyskiwało na wartości głównie w stosunku do innych walut niż dolar.” – piszą analitycy.

wykres Kurs złota 11.03.2022
Kurs złota 11.03.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

dodają oni również, że niedobór na rynku złota jest bardzo mało prawdopodobny, więc ucieczka cen, jaką obserwujemy w przypadku innych towarów, jest mało prawdopodobna na rynku złota. “Spodziewamy się zmienności cen na rynku złota, a nasze nowe prognozy cen złota na koniec 2022 r. i koniec 2023 r. stoją na poziomie 2000 USD za uncję, chociaż rynek może nie mieć łatwo w utrzymaniu tak wysokich zakresów” – dodają w nocie.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here