Naga MarketsJako współtwórca portalu tylkopriceaction.pl, mam przyjemność publikować dla Państwa swoje analizy również na łamach Comparic.pl. W kolejnej wielowymiarowej analizie dwóch interwałów – miesięcznego, tygodniowego oraz dziennego skupiam się na notowaniach złota. Sprawdźmy jak cenny kruszec zachowuje się na 3 różnych interwałach.


Interwał miesięczny informuje,  że od czasu załamania hossy pod koniec 2011 roku, a następnie  wybiciu istotnego wsparcia  1550  (początek 2013),  rynek w szedł w okres uporczywej konsolidacji w zakresie 1335  – 1180/1075.

Aktualnie inicjatywa należy do popytu, który w grudniu i styczniu  potwierdził aktualność bariery 1180  i wyprowadził silny impuls wzrostowy.  Specyfiką kilkuletniej konsolidacji jest problem z ustaleniem wewnętrznych poziomów odniesienia w trefie 1335 – 1180. Oznacza to, że aktualny układ sił łatwiej będzie diagnozować na niższych interwałach (wykres dzienny).

Wykres  tygodniowy potwierdza długoterminowy balansujący charakter rynku. Opór bardzo czytelny i zgodny z interwałem miesięcznym, aktualne wsparcie – ok. 1215. Cena ma sporo przestrzeni do balansowania. By ocenić aktualny układ sił przeanalizujmy wnikliwie wykres dzienny.

Interwał dzienny uszczegóławia obraz rynku. Cena  testuje lokalny opór w okolicach 1252. Wynik sporu powinien dać odpowiedź czy popyt otworzy sobie drogę w kierunku 1305/1340 lub też podaż podejmie próbę  powrotu do gry poprzez negację wyłamania 1252 (false break). Aktualny  układ świec nie daje podpowiedzi  (brak sygnału price action).

Weź udział w największym kongresie inwestycyjnym Europy Środkowo-Wschodniej i już teraz dokonaj bezpłatnej rejestracji na FxCuffs 2017. Do zobaczenia w Krakowie, 24-25 marca!

Podsumowanie   

Od kilku tygodni inicjatywa należy do popytu, lecz cena znajduje się w kilkuletniej konsolidacji i rynek nie posiada jednoznacznego charakteru. Aktualnie strony spierają się o dość dobrze widoczną na interwale dziennym jedną z wewnętrznych barier w okolicach 1252. Wynik sporu uznam za istotny prognostyk układu sił w średnim terminie.

Śledź wszystkie analizy Zbigniewa Wieczorka pod autorskim tagiem: Tylko Price Action.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here