Naga MarketsZłoto czeka spory rajd. Peter Schiff ponownie krytykuje bitcoina (BTC)
Peter Schiff

Jeden z najgłośniejszych krytyków bitcoina (BTC) i sympatyk inwestycji w złoto, Peter Schiff,, zaprezentował na Twitterze „bardzo byczy znak” dla rynku żółtego metalu, który jego zdaniem jest powiązany z najstarszą kryptowalutę.

  • Peter Schiff twierdzi, że bitcoin nie posiada żadnej wartości, a inwestorzy powinni lokować swoje środki w złocie
  • W ostatnim wpisie w mediach społecznościowych odnosił się do tezy CNBC sugerujące, że BTC może stać się ważniejszym zabezpieczeniem przed inflacją niż cenny kruszec
  • Krytyk BTC sam żałuje jednak, że nie wszedł w ten rynek na wczesnym etapie jego rozwoju
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Peter Schiff: bitcoin nie zabezpiecza przed inflacją tak jak złoto

Właściciel funduszu inwestującego w złoto, po raz kolejny skrytykował CNBC za promowanie bitcoina i stwierdzenie, że złoto traci swój status zabezpieczenia inflacyjnego na rzecz wiodącej kryptowaluty.Dyrektor generalny Euro Pacific Capital, autor książek i popularny podcaster nazwał to jednak „bardzo byczym znakiem” dla złota. Dodał, że jest to dokładnie to, czego oczekiwałby od CNBC, zanim złoto rozpocznie poważny rajd.

– Redaktorzy CNBC zgadzają się, że złoto straciło swój blask. Zostało zastąpione jako zabezpieczenie przed inflacją przez bitcoina, inne kryptowaluty i NFT. Jest to bardzo byczy znak dla złota i jest to dokładnie taka analiza, jakiej można by się spodziewać po CNBC tuż przed dużym rajdem złota – komentował Schiff.

Na dzień 3 września, gdy Peter Schiff publikował swój wpis, złoto było notowane na poziomie 1833 dolarów za uncję, odbijając mocno od dołków z 9 sierpnia rysowanych poniżej poziomu 1700 dol. W tym momencie jedna uncja kosztuje nieznacznie mniej, niespełna 825 dol.

invest

W porównaniu z początkiem roku, metal szlachetny jest na minusie: 5 stycznia jego cena wynosiła 1954 dol. Poza tym, 4 sierpnia ubiegłego roku złoto osiągnęło rekord wszech czasów na poziomie 2021 dol. i traci od tamtego momentu około 12%.

Na wypowiedź Schiffa prześmiewczo zareagował między innymi Dan Held, jeden z dyrektorów giełdy kryptowalutowej Kraken:

– Zwrot złota z dzieszięciu lat to -3%. Co w takim razie zrobi? Odbije do -1%? – pisał na Twitterze Held.

Jak widać na poniższym wykresie bitcoin w ubiegłym roku zyskiwał niemal 300%, gdy złoto rosło o 25%.

Złoto vs bitcoin, stopy zwrotu liczone w latach. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin i złoto na jednym wykresie
Złoto vs bitcoin, stopy zwrotu liczone w latach. Źródło: Tradingview.com

Mimo swojej częstej krytyki bitcoina, Peter Schiff kilkakrotnie publicznie żałował, że nie kupił BTC w jego wczesnych dniach, aby teraz księgować wysokie zyski.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: selvita kurs | kurs dolara prognozy 2020 | lpp akcje prognozy | gpw famur | kurs mbank | giełda pge | notowania jsw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here