Naga MarketsCena złota coraz blizej rekordu. Dlaczego rynkowy weteran dalej kupuje żółty kruszec?Cena złota (XAU/USD) silnie rośnie w tym tygodniu po wybiciu oporu konsolidacji w pobliżu 1815 USD. Wczoraj notowania dotarły w okolice poziomu 1900 USD/oz, a dziś wydaje się, że będziemy świadkami kolejnego ataku na ten okrągły poziom. Niesamowity popyt na złoto napędzają obawy o globalny wzrost wynikające z przedłużającej się pandemii koronawirusa oraz powracających napięć na linii USA-Chiny. Rynkowy weteran Mark Mobius jest zdania, że nadal warto kupować złoto, pomimo tak wysokich cen.

  • Złoto ma wiele powodów, by dalej rosnąć
  • UBS prognozuje, że do końca września cena złota wzrośnie do 2000 USD/oz
  • Mark Mobius dalej kupuje żółty kruszec

Złoto ma powody do wzrostów

Zarówno złoto jak i srebro notują w ostatnim czasie bardzo silne zyski. Powodów jest kilka, po pierwsze, realne stopy procentowe znalazły się na ujemnym poziomie. Drugi powód to słaby dolar, a kolejny stanowią obawy o koszty ekonomiczne kryzysu zdrowotnego oraz niepewność geopolityczna.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

W świecie ultraniskich stóp procentowych, złoto sprawdza się do dywersyfikacji aktywów. To z kolei skłoniło analityków UBS do podniesienia krótkoterminowej prognozy dla XAU/USD. Do końca września cena według nowych szacunków może osiągnąć poziom 2000 USD za uncję.

Kiedy stopy procentowe są zerowe lub bliskie zeru, wtedy złoto jest atrakcyjnym medium, ponieważ nie musisz się martwić, że nie otrzymasz odsetek od posiadanego złota i widzisz, że cena złota rośnie wraz ze wzrostem niepewności na rynkach. Kupowałbym teraz i nadal kupuję, ponieważ złoto ma się naprawdę dobrze – mówił weteran rynkowy Mark Mobius, współzałożyciel Mobius Capital Partners.

Cena złota (XAU/USD) ponownie zmierza do 1900 USD

Złoto w tym tygodniu zyskało już do dolara ponad 4,6 proc. i jest to 7. tydzień wzrostów z rzędu. Wczoraj notowania zbliżyły się do poziomu 1900 USD za uncję, a dzisiejsze umocnienie wskazuje na potencjał do wybicia kolejnych maksimów i przekroczenia tego poziomu.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Cena złota (XAU/USD) – wykres dzienny

Wokół poziomu 1900 USD usytuowany jest ważny obszar, który powstrzymał złoto przed dalszą ekspansją w sierpniu i wrześniu 2011 roku. Szczyt natomiast utworzył się wtedy na poziomie 1921,07 USD/oz i to na jego przekroczenie liczą teraz kupujący.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here