Naga MarketsZłoto chwilowo powyżej 1900 dol. w poniedziałek. Trump podpisał pakiet fiskalnyCena złota w poniedziałek rano chwilowo przebiła kluczową barierę 1900 dol., jednak notowania na długo nie pozostały powyżej tego poziomu. Wśród kluczowych informacji, które spowodowały zwyżkę kursu złota jest m.in. podpisanie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, ustawy związanej z pakietem stymulacji fiskalnej.

  • Unia Europejska rozpoczyna kampanię szczepień we wszystkich krajach członkowskich
  • Wielka Brytania oraz Unia Europejska doszły do porozumienia w sprawie umowy handlowej tuż przed świętami Bożego Narodzenia
  • Nasza prognoza dotycząca ceny złota dostępna jest pod tym linkiem

Złoto blisko 1900 dol. za uncję

Cena złota spot w porannej części poniedziałkowych notowaniach zyskuje skromne 0,29% i wzrasta do 1885 dol. za uncję. Notowania kruszcu dzień rozpoczęły nagłą zwyżką powyżej 1900 dol., jednak aktywność strony podażowej sprowadziła je w kierunku południowym do 1877 dol., by powrócić do 1885 dol.https://www.tradingview.com/x/Lf8g8DUN/

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród sentymentów, które oddziaływują na notowania metalu szlachetnego w poniedziałkowej sesji wymienić można informację o zaakceptowaniu przez Donalda Trumpa pakietu stymulacji fiskalnej, który ostatecznie opiewać będzie na sumę 2,3 bln dol. Tak duża kwota może mieć wpływ na zwiększenie oczekiwań inflacyjnych względem dolara, jednak skutki tak długo zapowiadanego programu stymulacyjnego mogą być wliczone w ceny.

Trump przed Świętami oponował przeciwko podpisaniu ustawy dotyczącej  twierdząc, że wsparcie dla obywateli jest zbyt niskie i nazywając bieżący kształt pakietu “hańbą”. Przestój w jego realizacji spowodował sytuację, w której miliony Amerykanów nie otrzymały zasiłków dla bezrobotnych w ten weekend.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Prezydent zobowiązał Kongresmenów do zmiany kwoty wsparcia dla obywateli z 600 dol. do 2000 dol., a czy tak się ostatecznie stanie, w poniedziałek zadecyduje głosowanie w Izbie Reprezentantów.

Tymczasem Unia Europejska w poniedziałek rozpoczęła kampanię masowych szczepień, jednocześnie we wszystkich 27 krajach członkowskich z wykorzystaniem szczepionki Pfizer-BioNTech produkowanej w belgijskiej fabryce. Każde z państw otrzymało na ten moment skromne partie środka, niekiedy poniżej 10 tys. dawek. Większe dostawy planowane są na styczeń.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here