Naga MarketsSztabki złotaWedług analityków z dużego banku inwestycyjnego TD Securities notowania złota otrzymały duży impuls wzrostowy po tym, jak amerykański FED obniżył swoją medianę dla poziomów stóp procentowych. Takie działanie zasygnalizowało rynkowi, że bank centralny nie podwyższy stóp w tym roku, jednocześnie redukując bilans.


Złoto może wzrosnąć szybciej niż oczekuje tego rynek

Rezerwa FederalnaJak stwierdził w poniedziałek prezes chicagowskiego oddziału FED, Charles Evans, w związku z rosnącym ryzykiem spadkowym oraz akumulacją niepewności gospodarczych, amerykańska Rezerwa Federalna (FED) jest gotowa poczekać na napływ większej ilości danych makroekonomicznych, przed ustaleniem dalszych ruchów w zakresie stóp procentowych. Niewątpliwie gołębi FED oznacza, iż sytuacja gospodarcza w USA pozostaje co najmniej wątpliwa, a to z kolei zwiększa obawy o wystąpienie recesji oraz zwiększa popyt na bezpieczne walory tj. jen japoński, frank szwajcarski i przede wszystkim złoto.

Pomimo faktu, że kropki wskazują na jeszcze jeden wzrost stóp procentowych w 2020 r., wielu ekspertów uważa, że ​​kolejnym krokiem w kierunku zmiany stopy procentowej w USA będzie obniżka. Eksperci z TDS zauważają, że dolar w stosunku do którego jest wyceniany złoty kruszec, początkowo gwałtownie spadł na gołębi wydźwięk FEDu, po czym doszło do jego lekkiej aprecjacji po rozczarowujących danych PMI zarówno z Niemiec, jak i Francji.

Prawdopodobnie był to główny powód, dla którego złoto nie odnotowało znacznego umocnienia. Biorąc pod uwagę fakt, że rynek w coraz większym stopniu wycenia obniżkę stóp w USA w tym roku, dolar amerykański znajduje się na słabej pozycji oraz, że inwestorzy akcyjni są bardzo zaniepokojeni dalszym wzrostem, złoto może wnieść się na wyższe poziomy znacznie szybciej niż oczekiwano – napisano w raporcie.

Kurs złota (XAU/USD) wzrośnie, gdyż FED pozostaje gołębi

Choć na przełomie lutego i marca cena złota została silnie przeceniona ustanawiając lokalne dno w okolicach 1280 USD za sztabkę, to przez cały marzec kurs systematycznie rósł docierając podczas wczorajszej sesji do lokalnego oporu 1324 USD. Jeśli dojdzie do jego wybicia, będzie to silny sygnał dla kupujących. Utworzy się pozytywna struktura pivotowa (obecnie jest neutralna) oraz otworzy to drogę do tegorocznego szczytu 1346 USD.

Z drugiej strony, jeśli dojdzie do przebicia tygodniowego pivota 1310 USD oraz średniej MA55 (kolor czerwony) może dojść do głębszej korekty z celem na wsparcie 1280 USD. Na tę chwilę sytuacja fundamentalna oraz techniczna (cena powyżej średniej MA200 – kolor zielony) wydaje się wspierać dalsze wzrosty na złocie.

Złoto: Ceny zmierzają na północ - TDSConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here