Naga MarketsKurs złota (XAU/USD) dotrze do 1800 USD. Widać oznaki kontynuacji trenduMiniony tydzień handlowy okazał się dla złota bardzo ważny. Kurs XAU/USD pokonał kluczowy opór i wzniósł się na poziomy sprzed niemal ośmiu lat. Co więcej, podczas ostatniej sesji tygodnia pokonany opór został przetestowany w roli wsparcia, co wskazuje na potencjał do kontynuacji trendu wzrostowego. Zobaczmy potencjalny scenariusz dla drożejącego kruszcu.

  • Wybicie oporu na złocie wskazuje na kontynuację trendu wzrostowego
  • Pozytywny test nowego wsparcia sygnalizuje potencjalne zakończenie korekty
  • Najbliższy cel na XAU/USD stanowi teraz obszar w okolicach poziomu 1800 USD

Kurs złota (XAU/USD) pokonał ważną barierę 

Jako, że ostatni pełny tydzień handlowy czerwca już za nami, warto na początek rzucić okiem na wykres tygodniowy. Tam jak widać poniżej, notowania XAU/USD wreszcie wybiły z 10-tygodniowej konsolidacji pokonując obszar w obrębie poziomu 1750 USD.

Co więcej, kierunek wybicia jest zgodny z panującym trendem wzrostowym. Tym samym, byki otwierają sobie drogę do dalszego rajdu na północ

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Złoto (XAU/USD) – wykres tygodniowy

Równie ciekawie sytuacja wygląda na wykresie dziennym. Po wybiciu, na złocie doszło do korekty, podczas której cena wróciła do przełamanego oporu, który sprawdził się w roli wsparcia.

Piątkowa świeca to nic innego jak byczy pin bar sugerujący koniec korekty. Mając na uwadze powyższe, istnieje duże prawdopodobieństwo dalszych wzrostów. Najbliższy cel w przypadku realizacji tego scenariusza stanowić może strefa w okolicach 1790 – 1800 USD skupiająca ważne szczyty sprzed ośmiu lat.

Nie trać czasu i pieniędzy na to, co nie działa! Handluj tylko zyskownymi strategiami. Przetestuj swoje strategie w programie Forex Tester.
Złoto (XAU/USD) – wykres dzienny

Pro-wzrostowy scenariusz zostanie jednak zakwestionowany jeśli wybity zostanie piątkowy dołek i cena wróci do zakresu wcześniejszej konsolidacji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here