Naga Markets

Sztabki złota Cena złotaWyzwania dla rynku złota wciąż istnieją, a szczyt inflacji w USA sugeruje ryzyko spadku ceny żółtego metalu. Mimo to rosnąca presja recesyjna i ryzyko geopolityczne mogą działać wspierająco dla żółtego kruszcu, donoszą ekonomiści z ANZ Banku. Z kolei w opinii strategów z Commerzbanku jest jeszcze za wcześnie, by spodziewać się prawdziwego powrotu hossy na notowaniach XAU/USD.

Prognoza cen złota: XAU/USD zmaga się ze szczytem amerykańskiej inflacji – ANZ

W 1980 r., kiedy inflacja w USA osiągnęła szczyt 14,7%, ceny złota zaczęły spadać z najwyższego poziomu 631 USD za uncję. Coś podobnego wydarzyło się w 2011 r., kiedy we wrześniu inflacja osiągnęła najwyższy poziom 3,9%, powodując spadek z 1900 USD.Przy inflacji, która w czerwcu osiągnęła najwyższy poziom 9%, możemy zaobserwować podobny spadek XAU/USD. Likwidacja bilansu Fed również nie wróży dobrze – napisano w raporcie.

Z drugiej strony pewne wsparcia mogą stanowić rosnące napięcia geopolityczne i zagrożenia gospodarcze.

Dowiedz się, jak handlować akcjami CFD dzięki najnowszemu ebookowi! POBIERZ ZA DARMO

Wojna rosyjsko-ukraińska i stosunki chińsko-amerykańskie to kwestie, które mogą wywołać kupowanie bezpiecznego raju jakim jest złoto – dodano.

Prognoza cen złota: Nadal jest za wcześnie, aby oczekiwać wzrostu XAU/USD – Commerzbank

Cena złota nie zdołała w tym tygodniu trwale pokonać progu 1800 USD. W opinii strategów z Commerzbanku jest jeszcze za wcześnie, by spodziewać się prawdziwego powrotu wzrostów żółtego metalu.

Chociaż ceny na rynku złota rozpoczęły trajektorię zwyżkową, ponieważ masowa aprecjacja dolara amerykańskiego się skończyła, przynajmniej na razie, wciąż jest za wcześnie, aby oczekiwać, że żółty metal wróci do wzrostów – wskazano.

XTB

Zdaniem ekspertów cena złota prawdopodobnie nadal będzie walczyć z poziomem 1800 USD.

Jesteśmy przekonani, że dolar amerykański ponownie umocni się, zwłaszcza w stosunku do euro, co prawdopodobnie będzie ciążyć na cenie złota w średnim okresie – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda kruk | biomaxima | s&p 500 | akcje pkn orlen | cena akcji cd projekt | cd projekt akcje rekomendacje | forex |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułChwilowe ożywienie cen ropy. Brent spadnie do 90 USD na koniec roku
Następny artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 12 sierpnia 2022 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here