Naga Marketssztabki złotra i srebraCena srebra i złota wyraźnie zyskuje w obliczu konfliktu handlowego na linii USA- Chiny. Analitycy jednogłośnie wskazywali na umocnienie metali szlachetnych podczas niestabilnej sytuacji geopolitycznej. Czynnikiem, który może wspierać notowania złota jest dzisiejsze zaskoczenie danymi z Wielkiej Brytanii, które niespodziewanie zaskoczyły negatywnie. Kontrakty na akcje w Europie zaczęły spadać po doniesieniach z UK. Niemniej każdy trend kiedyś się kończy… Czy przypadkiem ceny złota i srebra nie zawędrowały za wysoko? Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku złota.


Złoto bije tegoroczne rekordy

Złoto kontynuuje rajd wzrostowy. Aby zrozumieć, jak silne są wzrosty, należy wejść na tygodniowy interwał czasowy. Pierwszy miesiąc 2019 roku przyniósł wzrosty na niemal 3%, które były korygowane w kolejnych dwóch miesiącach. Kwiecień i maj przyniósł nieśmiałe wzrosty, niemniej prawdziwy rajd rozpoczął się w czerwcu, który złoto zakończyło wynikiem na poziomie blisko 8%. Sierpień przynosi dalsze umocnienie na rynku złota, za nami dopiero kilka sesji, a na dzień 9 sierpnia, złoto rośnie już ponad 5%. Patrząc technicznie na rynek CFD, cena zbliża się do kluczowej bariery oporowej. Strefa zaznaczona kolorem fioletowym wynika z “clustra” Fibonacciego (clustrem nazywamy zgrupowanie, nałożenie się na siebie dwóch niezależnych mierzeń). Dlatego też niewykluczone, że najbliższym czasie może nadejść wyczekiwana korekta.

Wykres złota W1
Złoto W1

Zobacz także: Cena srebra odbija od strefy oporowej, czas na korektę?

Patrząc na niższy przedział czasowy – H1, widać, że kurs “musnął” już dolne ograniczenie strefy oporowej. Należy jednak pamiętać, że została ona wyznaczona na wysokim, tygodniowym interwale czasowym. Dlatego niewykluczone jest jej “głębsze przetestowanie”. Jeśli chodzi jednak o sytuację na godzinnej ramie czasowej, istnieje szansa na większe odreagowanie ostatniego impulsu wzrostowego. Przy dolnym ograniczeniu strefy oporowej tworzy się coś na kształt formacji podwójnego szczytu, co może zwiastować spadki. Niemniej, aby mówić o sygnale podażowym, kurs musiałby wybić dołem strukturę 1:1, która utrzymuje trend wzrostowy. Kluczowy jest więc poziom 1492,5$, jego pokonanie otworzy drogę do większej przeceny. Wtedy też byłaby szansa na spadki w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu
zapisz się na bezpłatny webinar

Wykres złota H1
GOLD H1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here