Naga MarketsZłoto średnio po 1922 USD w I kw. uważa RBC. W II poł. roku XAU/USD ma spadaćZłoto (XAU/USD) wyznaczyło dziś nowy dołek w okolicach poziomu 1803 dolarów. Analitycy wciąż uważają, że żółty kruszec może odbić. RBC jest jednak zdania, że w drugiej połowie roku złoto będzie tanieć, a Bank of America przewiduje osłabienie w 2022 roku.

  • Kilka czynników może sprzyjać złotu w I kw. obecnego roku
  • BofA / Merrill Lynch prognozuje średnią cenę złota na 2021 r. na poziomie 2063 USD
  • Według analityków, srebro ma kosztować średnio 28,74 USD

Złoto – prognoza RBC i BofA / Merrill Lynch

Royal Bank of Canda (RBC) zauważa kilka pozytywnych czynników, które mogą przysłużyć  się wzrostom cen złota w I kw. 2021 r. i doprowadzić do średnich cen kruszcu na poziomie 1922 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co to za czynniki? Przede wszystkim pakiet stymulacyjny wart biliony dolarów od administracji Joe Bidena. Ponadto, pewne osłabienie narracji wskazującej na “zwijanie” skupu obligacji oraz nieprędka podwyżka stóp procentowych.

RBC sądzi, że powyższe czynniki mogą wpłynąć na wzrost ce złota w czym może przeszkodzić nieco umocnienie dolara. Jednak już druga połowa obecnego roku może przynieść bardziej zrównoważone ruchy spadkowe na XAU/USD.

Z kolei Bank of America / Merrill Lynch prognozuje średnią cenę złota w tym roku na poziomie 2063 USD. Analitycy spodziewają się spadku w 2022 roku do 1900 USD za uncję. Bank podzielił się też swoimi prognozami dla srebra (XAG/USD), którego średnia cena w tym roku ma wynieść 28,74 USD, a w przyszłym ma wzrosnąć do 31 USD.

Złoto rozpoczyna tydzień od wyznaczenia nowego dołka

Cena złota na rynku spot spadła dziś do nowego dołka zahaczając o poziomy, które ostatnio obserwowaliśmy na początku grudnia 2020 r.  Jak jednak widać na wykresie dziennym XAU/USD poniżej, straty udało się już odrobić, a kurs powrócił ponad obszar wsparcia w okolicach 1820 USD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Dopóki na koniec sesji notowania utrzymują się ponad wspomnianym wyżej wsparciem, istnieje szansa na odbicie w kierunku 1860 USD. Po jego skutecznym wybiciu cena może natomiast zmierzać do kolejnego obszaru obrony przy 1770 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here