Naga MarketsCena złota (XAU/USD) powyżej 2000 dolarów w 2021 r. Kruszec wesprze polityka stymualcyjna Po osiągnięciu w sierpniu rekordowego poziomu 2075,47 USD za uncję, cena złota spadła do nieco poniżej 1765 USD pod koniec listopada. Zarówno TD Securities jak i OCBC oczekuje, że złoto będzie dobrze radzić sobie w nadchodzącym roku. TDS uważa, że pomoże mu w tym światowy wzrost gospodarczy, który będzie charakteryzować się niższą zmiennością, wyższymi oczekiwaniami inflacyjnymi i ujemnymi stopami realnymi. Według OCBC, notowania XAU/USD skorzystają na nadwyżce płynności w związku ze szczepieniami przeciwko koronawirusowi na świecie.

  • Złagodzenie polityki Fed ma pomóc wzrostom na XAU/USD
  • Większych umocnień można spodziewać się w drugiej połowie 2021 roku
  • Złoto powinno skorzystać na trwałym wsparciu fiskalnym i monetarnym

TD Securities: Ogólny obraz sprzyja złotu

– Biorąc pod uwagę zamiary Fedu, aby złagodzić politykę poprzez zwiększenie średniej wagi terminów zapadalności zakupów obligacji skarbowych po grudniowym posiedzeniu FOMC, entuzjaści złota mogą nie musieć długo czekać na przekonujący ruch w górę. Połączenie zobowiązania do zerowej granicy i płaskiej krzywej dochodowości powinno być byczym katalizatorem, ponieważ ogranicza krótkoterminowe i długoterminowe stopy w tym samym czasie, gdy bodźce fiskalne i szczepionki napędzają normalizację gospodarczą. Sugeruje to, że na rynku powinien nastąpić wzrost oczekiwań inflacyjnych, prowadzący do ponownego spadku realnych stóp procentowych i pozytywnych perspektyw dla złota. Takie środowisko może również popchnąć USD po spadkowej trajektorii, co również byłoby korzystne dla żółtego metalu – uważa TD Securities.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według strategów TDS, ogólny obraz jest nadal bardzo sprzyjający dla wzrostów złota w kierunku ponad 2000 USD za uncję. Nawet jeśli planowane programy szczepień przebiegną bezproblemowo, minie druga połowa roku, zanim zostanie osiągnięta odporność stadna i gospodarka się unormuje. Tymczasem, druga fala zakażeń Covid-19 spustoszy gospodarkę. Może być całkiem sporo bardzo słabych miesięcy, w których dane rozczarują z dużym marginesem. Historycznie oznacza to dobry czas dla złota i zmniejszenie apetytu na ryzyko. Teraz, gdy odłączyła się korelacja między ryzykownymi aktywami a żółtym metalem, jest to pozytywne dla XAU/USD.

TD Securities uważa, że bazując na nominacji Janet Yellen na stanowisko Sekretarza Skarbu Stanów Zjednoczonych, prawdopodobne jest, iż polityka administracji Bidena powinna być raczej skłonna do silnych bodźców fiskalnych. Różne programy wsparcia mogą także zwiększyć oczekiwania inflacyjne, a skoro Fed może teraz pozwolić, aby jego stopy procentowe wzrosły powyżej deklarowanego celu 2%, złoto powinno przynieść korzyści, gdy tylko zakorzeni się normalizacja gospodarcza. Analitycy oceniają wysoko prawdopodobieństwo silnego popytu, a normalizacja gospodarcza wesprze również popyt na produkcję złotego kruszcu.

– Biorąc pod uwagę to, że podaż wydobycia rośnie tylko nieznacznie w stosunku do popytu fizycznego i wzrostu podaży pieniądza, a środowisko utrzymuje zapasy złota w skarbcach, oczekuje się, że żółty metal będzie nadal zbliżał się do poziomu 2100 USD/oz w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Jak jednak sugeruje najnowsza historia, będzie to bardzo wyboista droga – prognozuje TD Securities.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

OCBC: XAU/USD wzrośnie powyżej 2000 USD/oz w 2021 roku

Strategowie OCBC uważają, że złoto powinno skorzystać na trwałym wsparciu fiskalnym i monetarnym w głównych gospodarkach w przyszłym roku, zwłaszcza w USA i UE.

Podczas gdy rosnące nastawienie do ryzyka może okazać się wczesną przeciwwagą dla atrakcyjności złota jako bezpiecznego aktywa, potrójne połączenie słabego dolara, niskich rentowności i rosnących oczekiwań inflacyjnych powinno nadal napędzać wzrosty złota – prognozuje OCBC.

– Oczekujemy, że złoto będzie rosło przez cały rok, a handel powyżej 2000 USD/uncję będzie miał miejsce od drugiego do czwartego kwartału 2021 r. 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here