Naga Marketssztabki złotaPo osiągnięciu tegorocznych maksimów w lutym, cena złota systematycznie spada. Aktualnie znajdujemy się 75 dolarów amerykańskich (USD) poniżej poziomów maksymalnych. W ubiegłym tygodniu doszło także do wybicia kluczowego wsparcia, co może skutkować dalszymi spadkami, nawet w kierunku 1250$ za uncję złota. 


Sytuacja techniczna na złocie

Sytuacja techniczna na XAU/USD nie wygląda ciekawie dla kupujących. Po wybiciu strefy przy poziomie 1278$, istnieje szansa na dalsze spadki. Dodatkowo z klasycznej analizy technicznej, można zauważyć formację głowy z ramionami (RGR), która zapowiada odwrócenie trendu. Dlatego tez, dopóki kurs znajduje się poniżej strefy oporowej przy 1278$, nie widzę szans na wzrosty. Aktualnie celem dla pozycji krótkich może być współczynnik 50% Fibonacciego, czyli połowa ostatniej fali wzrostowej. Niemniej zawsze trzeba brać pod uwagę dwa scenariusze. Ewentualny powrót powyżej strefy oporowej, może doprowadzić do dynamicznych wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Codzienny przegląd surowcowy Łukasza Stefanika

Cena złota

Na niższym interwale utrzymuje się trend spadkowy

Na niższym interwale czasowym widać, że rynek nie ma siły na wyjście powyżej strefy oporowej, o której wspominałem na wyższym przedziale czasowym. Dopiero po pokonaniu poziomu znaczonego czerwoną linią, można by myśleć o pozycjach długich. Wcześniej opór powinno stanowić górne ograniczenie układu Overbalance wypadające przy poziomie 1274,80$. Na dzisiejszej sesji istnieje szansa korekty wzrostowej, pamiętajmy jednak, że tendencja jest spadkowa.

ZłotoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here