Naga Markets

Niewątpliwie wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i umacniający się dolar amerykański ciążyły na cenach złota w 2022 r. Jednak otoczenie makro nadal sprzyja żółtemu metalowi, jak donoszą stratedzy z ANZ Banku. Z kolei zdaniem wielu ekspertów rok 2023 będzie początkiem końca siły dolara amerykańskiego (USD). W efekcie analitycy z Société Générale uważają, że ekspozycja na złoto przyniesie znaczące zyski. Kurs XAU/USD nieznacznie wzrasta w piątek w okolice 1840 USD za uncję.

Złoto atrakcyjnym aktywem w 2023 roku – SocGen

Złoto może zapewnić ochronę przed ryzykiem systemowym. Żółty metal będzie potężną ochroną przed spadającym kursem dolara amerykańskiego – napisano w raporcie.Zgodnie z raportem rok 2023 będzie rokiem zmian kilku trendów i ogólnie eksperci spodziewają się wyższych zwrotów niż w 2022 roku.

Prognozujemy, że instrumenty o stałym dochodzie (zarówno państwowe, jak i kredytowe) poradzą sobie lepiej niż akcje – dodano.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Prognoza ceny złota: Tło makro nadal wspiera kurs XAU/USD – ANZ

Wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i umacniający się dolar amerykański ciążyły na złocie. Jednak otoczenie makro nadal sprzyja żółtemu metalowi, jak donoszą stratedzy z ANZ Banku.

Ceny złota znalazły się pod presją w związku z rosnącymi oczekiwaniami, że stopy procentowe w USA pozostaną wyższe, co dało dodatkowe wsparcie kursowi dolara na początku 2023 r. Rosnące rentowności w USA ciążyły na żółtym metalu, ponieważ zwiększa to koszt alternatywny.

Podczas gdy oczekiwania rynku dotyczące stanowiska Fed prawdopodobnie będą kierować złotem w krótkim okresie, oczekujemy, że otoczenie makro nadal będzie wspierać ceny żółtego metalu, gdy Fed wstrzyma cykl podwyżek, a USD wróci do trendu spadkowego – podsumowano.

AVA Trade
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Cena złota kontynuuje trend wzrostowy, zapoczątkowany w poniedziałek, aktualnie oscyluje wokół 1835 dol. za uncję. Najbliższy test dla złota to 1850, jest to istotny poziom dla metalu szlachetnego, ponieważ w przeszłości miał on trudności z przełamaniem tego oporu. W kontekście złota największą rolę wydaje się odgrywać polityka monetarna amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed). Im większe osłabienie amerykańskiej waluty, tym bardziej prawdopodobne są dalsze wzrosty.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułBank Pekao z testem linii korekty
Następny artykułAkcjonariusze Mercator Medical złożyli oferty sprzedaży 221 tys. akcji w buy-backu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.