Naga MarketsSztabki złota Cena złotaEkonomiści z UBS uważają, że złoto będzie chronić przed inflacją i działać jako świetna dywersyfikacja portfela inwestycyjnego w obecnych czasach pandemii. Z kolei analitycy z TDS wskazują przyczynę rozbieżności kursu złota i srebra oraz prognozują dalszy wzrost cen. Cena XAUUSD we wtorek wynosi nieco ponad 1700 USD.

  • Złoto jako alternatywna forma dywersyfikacji portfela inwestycyjnego
  • Luzowanie monetarne banków centralny wesprze dalszy wzrost cen metali szlachetnych

Złoto zapewnienia ochronę przed inflacją – UBS

Po kryzysie środki nadzwyczajne dotyczące wydatków zakończą się, ale wydatki fiskalne pozostaną wysokie po 2020 roku. Będą występować państwowe różnice w sposobie finansowania długu przez rządy, ale ogólnie oczekujemy kontynuacji represji finansowych, wyższych podatków i umiarkowanie wyższej inflacji – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wskazują eksperci, doświadczenia ostatniej dekady pokazały, że generowanie inflacji nie jest proste. Nie sądzą również, aby rządy próbowały zawyżać zadłużenie, ponieważ duża część wydatków rządowych jest bezpośrednio związana z inflacją, a zatem wyższa inflacja zwiększa deficyty państw.

Biorąc pod uwagę ryzyko, że potencjalna monetyzacja długu doprowadzi do wyższej inflacji, złoto może pomóc w ochronie przed nią. Przy rentownościach obligacji wysokiej jakości pozostających na niskim poziomie ze względu na represje finansowe ochrona przed obligacjami nominalnymi będzie droższa, a złoto może posłużyć jako alternatywna dywersyfikacja portfela – dodano.

Metale szlachetne: Bilans ryzyka pozostaje pozytywny dla złota – TDS

Nasz wskaźnik ChartVision nadal wskazuje na dalsze umocnienie trendu wzrostowego na złocie, co wyraźnie kontrastuje ze wzmocnieniem trendu spadkowego na srebrze. Jest to zgodne z naszym zdaniem, że leżące u podstaw pogorszenie popytu na towary w dużym stopniu wpływa negatywnie na ceny srebra – wskazano w raporcie.

Choć gwałtowne ożywienie cen akcji może ograniczyć popyt na złoto jako bezpiecznej przystani, ostatecznie twierdzimy, że zastosowany globalny impuls fiskalny pozostanie głównym motorem popytu inwestycyjnego na żółty kruszec – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here