Naga MarketsPKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Na koniec 2015 aktywa banku wyniosły 266,94 mld zł, a jego akcje od 2004 r. notowane są na GPW. Spółka zaprezentowała niedawno wyniki finansowe za drugi kwartał i jak pokazały liczby, podatek bankowy nie jest jej tak straszny, jak początkowe sądzono. W pierwszym półroczu 2016 spółka zarobiła ponad 1.5 mld zł.

Odrobinę lepszy okazał się być zwłaszcza wynik na działalności odsetkowej, co wynika z dostosowania oprocentowania lokat do obecnych warunków rynkowych (niskich stóp procentowych). Sam wynik z tytułu odsetek był lepszy o 12% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Co ciekawe, wzrost wyniku na działalności biznesowej, z wyłączeniem wszystkich zdarzeń jednorazowych, wyniósł blisko 5%, co pokazuje, że strategia banku jest odpowiednia, a struktura zdrowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

PKO.PL_10_15 29_08

Od strony technicznej możemy zauważyć potencjał do większych wzrostów, głównie za sprawą potencjalnej formacji podwójnego dna. Jak widzimy, kupującym udało się wybronić wsparcie na poziomie 20zł za akcję, co umożliwiło ruch w górę i wybicie z długoterminowego kanału spadkowego. Co więcej, widoczny jest także krótkoterminowy trend wzrostowy, z nowym wyższym dołkiem (LH), który może zwiastować odwrócenie trendu także w długim terminie.

Gdyby bykom udało się wybić poziom 28.00, wzrosty będą mogły przyśpieszyć. Jest to opór stanowiący ograniczenie formacji podwójnego dna, dlatego jest to kluczowa strefa, na którą należy zwracać uwagę w kolejnych dniach. Jej pokonanie umożliwiłoby ruch w kierunku 31.60zł, w drodze do ponad 37 zł za akcję.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara usd | usd notowania | kryptowaluty kurs | bitcoin giełda wykres | euro/usd | płatności blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here