Naga MarketsJak wynika z najnowszych doniesień singapurskich mediów, Korea Północna może być zaangażowana w nielegalne wydobywanie kryptowaluty Monero poprzez specjalnego bota infekującego komputery nieświadomych użytkowników. Na ślad złośliwego oprogramowania jako pierwszy wpadł dostawca zabezpieczeń sieciowych Alienvault.


Środki trafiają do Uniwersytetu Kim Ir Sena w Pjongjangu

Jak twierdzi Alienvault: „kryptowaluty mogą być dodatkowym źródłem pozyskiwania kapitału dla kraju pogrążonego w kryzysie oraz sankcjach gospodarczych. W związku z tym nikogo nie powinien dziwić fakt, że największy uniwersytet Korei Północnej zainteresował się cyfrowymi monetami. Bot, którego udało nam się odkryć, może być jednym z najnowszych „tworów” ekspertów i kadry akademickiej związanej z uniwersytetem”.Podobnie jak w wielu innych przypadkach, podobnie i tym razem, hackerzy oskarżani sią o wydobywanie kryptowaluty Monero. Jeszcze do niedawna większość wirusów infekowała maszyny, aby wydobywać Bitcoiny, token XMR cieszy się jednak obecnie o wiele większą popularnością wśród nieuczciwych górników. Już we wrześniu ostrzegaliśmy użytkowników torrentów, że ich komputery mogły zostać koparkami kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kolejne doniesienia o kradzieży XMR w wykonaniu Korei Północnej

Na początku tego roku informowaliśmy, że grupa rozpoznawana pod nazwą Andariel włamała się na serwer jednej z południowokoreańskich firm, używając mocy obliczeniowej maszyny do wykopania ponad 70 Monero. Eksperci z którymi rozmawiał Bloomberg są zdania, że nie był to pierwszy, ani tym bardziej ostatni atak hakerów na południowokoreańską sieć. Ówcześnie monety były warte niespełna 25 tysięcy dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here