Naga Markets18-letni haker został zaaresztowany w japońskim mieście Utsunomiya. Jest oskarżany o kradzież kryptowalut.

Cyberprzestępca rzekomo zhakował Monappy, cyfrowy portfel, który można zainstalować na smartfonie, i ukradł tym samym 15 milionów jenów (134 196 dolarów) w kryptowalutach. Jego atak podobno dotknął ponad 7 700 użytkowników aplikacji.

Atak przez Tora

Haker podobno używał oprogramowania sieci Tor, które umożliwia użytkownikom bycie anonimowym w Internecie. Policja zidentyfikowała go jednak, analizując zapisy komunikacyjne przechowywane na serwerze aplikacji. Według Japan Today haker przyznał się do zarzutów.

Jak informował wcześniej Cointelegraph Japan, działanie 18-latka nie miało to wpływu na skład zimnego portfela, który zawierał łącznie 54,2 procent sald środków należących do Monappy, a żadne informacje o użytkownikach, takie jak adresy e-mail i hasła, nie zostały skradzione. Następnie firma ogłosiła wypłatę rekompensat za utracone fundusze.

Mediom nie podano nazwiska ani imienia domniemanego hakera. Powodem jest jego status małoletniego. W Japonii nieletnia jest każda osobą poniżej 20. roku życia.

W 2018 r. japońskiej policji zgłoszono ponad 7000 przypadków prania pieniędzy za pomocą kryptowalut.

W skali globalnej ataki hakerskie na giełdy były najbardziej dochodowym modus operandi dla cyberprzestępców w 2018 r., generując blisko 1 mld USD przychodów. Po włamaniu cyberprzestępcy często przenoszą skradzione fundusze na mnóstwo portfeli i platform, aby zatrzeć wszelkie ślady.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak pisaliśmy w styczniu, w ostatnim raporcie eksperci Malwarebytes Labs zauważają, iż autorzy szkodliwych oprogramowań w drugiej połowie 2018 roku skupili się przede wszystkim na firmach i organizacjach, a nie jak to wcześniej było na pojedynczych, często nieświadomych konsumentach. Ogólna liczba wykrytych szkodliwych programów dla firm wzrosła w ciągu ostatniego roku aż o 79 procent.

W ocenie zespołu Malwarebytes Labs, w 2019 roku pojawią się następujące trendy:

  • Cybernetyczne ataki zostaną zaprojektowane tak, aby uniknąć jakiekolwiek wykrycia w sieci;
  • Sztuczna inteligencja będzie coraz częściej wykorzystywana do tworzenia złośliwych programów;
  • Wraz ze wzrostem liczby ataków i spadkiem zaufania do aktualnych programów antywirusowych, pojawią się nowe systemy ochronne.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here