TMS


18-letni haker został zaaresztowany w japońskim mieście Utsunomiya. Jest oskarżany o kradzież kryptowalut.

Cyberprzestępca rzekomo zhakował Monappy, cyfrowy portfel, który można zainstalować na smartfonie, i ukradł tym samym 15 milionów jenów (134 196 dolarów) w kryptowalutach. Jego atak podobno dotknął ponad 7 700 użytkowników aplikacji.

Atak przez Tora

Haker podobno używał oprogramowania sieci Tor, które umożliwia użytkownikom bycie anonimowym w Internecie. Policja zidentyfikowała go jednak, analizując zapisy komunikacyjne przechowywane na serwerze aplikacji. Według Japan Today haker przyznał się do zarzutów.

Jak informował wcześniej Cointelegraph Japan, działanie 18-latka nie miało to wpływu na skład zimnego portfela, który zawierał łącznie 54,2 procent sald środków należących do Monappy, a żadne informacje o użytkownikach, takie jak adresy e-mail i hasła, nie zostały skradzione. Następnie firma ogłosiła wypłatę rekompensat za utracone fundusze.

Mediom nie podano nazwiska ani imienia domniemanego hakera. Powodem jest jego status małoletniego. W Japonii nieletnia jest każda osobą poniżej 20. roku życia.

W 2018 r. japońskiej policji zgłoszono ponad 7000 przypadków prania pieniędzy za pomocą kryptowalut.

W skali globalnej ataki hakerskie na giełdy były najbardziej dochodowym modus operandi dla cyberprzestępców w 2018 r., generując blisko 1 mld USD przychodów. Po włamaniu cyberprzestępcy często przenoszą skradzione fundusze na mnóstwo portfeli i platform, aby zatrzeć wszelkie ślady.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak pisaliśmy w styczniu, w ostatnim raporcie eksperci Malwarebytes Labs zauważają, iż autorzy szkodliwych oprogramowań w drugiej połowie 2018 roku skupili się przede wszystkim na firmach i organizacjach, a nie jak to wcześniej było na pojedynczych, często nieświadomych konsumentach. Ogólna liczba wykrytych szkodliwych programów dla firm wzrosła w ciągu ostatniego roku aż o 79 procent.

W ocenie zespołu Malwarebytes Labs, w 2019 roku pojawią się następujące trendy:

  • Cybernetyczne ataki zostaną zaprojektowane tak, aby uniknąć jakiekolwiek wykrycia w sieci;
  • Sztuczna inteligencja będzie coraz częściej wykorzystywana do tworzenia złośliwych programów;
  • Wraz ze wzrostem liczby ataków i spadkiem zaufania do aktualnych programów antywirusowych, pojawią się nowe systemy ochronne.


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here