Naga MarketsRynek złota od dłuższego czasu porusza się na północ. Na skute tych wzrostów kurs dotarł i na chwilę nawet pokonał poziom 1300 USD co sprawiło, że w miniony piątek złoto było najdroższe od początku roku. W okolicy tego poziomu szybko jednak pojawiła się silna reakcja podażowa a na skutek trwających niemal do końca piątkowej sesji spadków powstała pro-spadkowa świeca pin-bar odrzucająca ten istotny opór. Okazuje się więc, że poziom kwietniowych i czerwcowych szczytów po raz kolejny może powstrzymać kupujących przed dalszymi wzrostami.

GOLD Daily

Spoglądając na wykres 15-minutowy zauważymy, żę niemal od początku poniedziałkowej sesji rynek porusza się spokojnie na północ. Niewielka dynamika tego ruchu oraz zdecydowanie mniejsze niż w przypadku wcześniejszych spadków korpusy świec wskazują, że może to być jedynie korekta. Z technicznego punktu widzenia, tendencja ta mogłaby być kontynuowana w okolice poziomu 1289.50, gdzie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej. Odrzucenie tego oporu mogłoby utworzyć prawe ramię pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR) a wybicie linii szyi znajdującej się w okolicy poziomu 1281 USD otworzyłoby drogę do dalszych spadków.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForexConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 21.08.2017
Następny artykułGra o kryptowalutowy tron
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here