Naga MarketsGracz widząc formację świecową odwrotu, w tym przypadku pin bara w strefie wsparcia – ustawia zlecenie oczekujące kupna w 50% tej świecy. Jest to najczęściej stosowana proporcja z jaką się spotkałem.

Czekanie na korektę sygnału ma pewne zalety ale także wady. Głównym minusem jest ryzyko, że mimo trafnej prognozy przyszłych zmian ceny nie będziemy uczestniczyć w zyskach, gdyż zlecenie oczekujące nie doczeka się aktywacji. Jest to tak naprawdę chyba jedyna wada takiego podejścia. Zalet jest więcej. Przede wszystkim możemy uzyskać lepszą cenę otwarcia pozycji, a co za tym idzie mniejszy SL a więc jesteśmy w stanie otworzyć większą pozycję, która pozwoli nam więcej zarobić.

Kluczowe jest jednak to, że stosując takie podejście na wysokich interwałach czasowych znacząco skracamy czas potrzebny na osiągnięcie zysku. Dlaczego tak się dzieje, zobaczmy na przykładzie kiedy gracz osiągnie stosunek ryzyka do zysku na poziomie 1:3…

Zapraszam do przeczytania całości na stronie brokera XMZlecenia oczekujące w korektach sygnałów świecowych

41

Z artykułu dowiesz się:

  • jak rozgrywać duże sygnały świecowe
  • jakie atuty daje stosowanie zleceń oczekujących
  • jakie są wady i zalety czekania na 50% korektę sygnału

Zapraszam do przeczytania całości na stronie brokera XMZlecenia oczekujące w korektach sygnałów świecowych

——————————————————————————–

xm_logo1Na artykuł zaprasza broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak rozgrywać pin bary w konsolidacjach? – analiza dla początkujących
Następny artykułLiga Traderów – uhonorowanie zwycięzcy I edycji
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here