Naga MarketsS&P 500 w górę, Wall Street notowało jednak najgorszą sesję od 2 tyg.Amerykański rynek akcji rośnie po dwóch tygodniach największych spadków indeksu S&P 500. Przed godziną 10-tą, notowania kontraktów futures na S&P500 umacniały się o 1,9%. Jednak wciąż są to dość nieznaczne wzrosty w porównaniu do poziomów widzianych jeszcze w lutym. Jeden z analityków uważa natomiast, że może być jeszcze gorzej.


Gospodarka USA dostanie w kość

Stany Zjednoczone notują największy przyrost zakażeń na świecie koronawirusem. To z kolei będzie miało fatalny wpływ na gospodarkę, życie ludzi i ich źródła utrzymania.

Zamknięcia zapewne utrzymane zostaną dłużej niż oczekiwano, a najnowsze raporty już pokazują, że nie jest dobrze. Wczorajszy raport ADP wskazuje, że zatrudnienie w amerykańskim sektorze prywatnym spadło o 27.000 miejsc pracy od lutego do 12 marca. Jako, że nie jest są to dane za cały poprzedni miesiąc, nie odzwierciedlają pełnego wpływu COVID-19 na ogólną sytuację w zakresie zatrudnienia. Budzi to obawy, że źle dopiero będzie, a akcje czekać może jeszcze znaczna przecena.

Zobacz też: Spotkanie Trumpa z firmami naftowymi pomogło notowaniom ropy?

“Nie wygląda na to, by handlowano na rynku bazując na tym, jak źle będzie się działo w gospodarce. Nie wiemy, jak uwzględnić to, co się dzieje, ponieważ to dzieje się tak szybko” – powiedział Jason Thomas, główny ekonomista AssetMark.

W oczekiwaniu na jobless claims. S&P 500 znowu się umocni?

Tydzień temu inwestorzy czekali na dane amerykańskiego Departamentu Pracy odnośnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jobless claims okazały się najwyższe w historii, gdzie tylko w jednym tygodniu przybyło prawie 3,3 mln wniosków.

Dziś czek nas kolejna publikacja Departamentu Pracy, a konsensus zakłada, że padnie kolejny rekord (prawie 4,9 mln). Pomimo tak słabego wyniku z minionego tygodniu, kontrakty na indeks S&P 500 zakończyły dzień na poziomie wyższym o ponad 5,7%. Otwarte pozostaje pytanie, czy ewentualny nowy rekord w jobless claims znowu zapewni wzrost na rynku akcji.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kontrakty terminowe E-mini na indeks S&P 500
Kontrakty terminowe E-mini na indeks S&P 500


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here