Naga MarketsPo silnych, poniedziałkowych spadkach we wtorek giełdowe parkiety zazieleniły się. Skala wzrostów i odczuwalny optymizm kupujących były najwyraźniejszymi elementami wczorajszej sesji. Jednak jak to zwykle bywa – nie wszystko poszło po myśli inwestorów. Druga sesja tygodnia okazała się być nadzwyczaj zmienna, a indeksy w Europie notowały kilkuprocentowe wzrosty. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz Orbex.


DAX zyskiwał niemal 11$, WIG20 3,2%

Francuskie CAC40 zakończyło dzień 8,4% powyżej kreski. Pozytywnie wybijały się parkiety południa – włoskie FTSE MIB zyskało przeszło 8,9%, hiszpański IBEX poszybował 7,8% w górę. Również Brytyjczycy dołączyli do byczego rajdu notując przeszło dziewięcioprocentowy wzrost wartości indeksu FTSE100. Jednak w centrum zainteresowania pozostawał niemiecki DAX, który zwyżkował przez całą sesję, kończąc ją dopiero na poziomie 9700 punktów. Oznacza to, że główny indeks giełdowy naszego zachodniego sąsiada zyskał w trakcie wczorajszego dnia niemal 11%.

Również Warszawa kończyła dzień wzrostami – konkretnie wzrostem wyceny WIG20 o 3,2%. Biorąc jednak pod uwagę skalę i dynamikę wzrostów na pozostałych parkietach Europy można uznać, że inwestorzy znad Wisły zmarnowali wczorajszą szansę. Wtorkowa sesja kończyła się niemal dokładnie tam, gdzie się zaczynała. Słabość polskiego indeksu można tłumaczyć nowymi restrykcjami nałożonymi przez rząd w celu zapobiegnięcia dalszemu rozwijaniu się epidemii w kraju.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHaitong Bank aktualizuje rekomendacje dla akcji Cyfrowego Polsatu, Play i Orange Polska
Następny artykułKurs franka szwajcarskiego wciąż wysoko CHFPLN powyżej 4,30 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here