Naga Markets


logo Quadriga QuadrigaCXNie milkną echa sprawy kanadyjskiej giełdy kryptowalutowej QuadrigaCX, której właściciel zmarł w grudniu zeszłego roku, co miało uniemożliwić reszcie zespołu reprezentującego firmie uzyskać dostęp do zimnych portfeli (z ang. cold wallets). Jak wynika jednak z najnowszych informacji, Internautom udało się zidentyfikować pięć z nich, podawał Reddit w dniu 13 lutego.


Jedynie frakcja wszystkich portfeli należących do giełdy

Użytkownik Reddita o pseudonimie u/dekoze twierdzi, że rzekomo odnalazł pięć portfeli powiązanych z giełdą QuadrigaCX. Jak sam jednak przyznaje, jest to jedynie niewielki odsetek wszystkich walletów nalezących do podmiotów. Transakcje wykonane na ich adresach pokrywają się w pewnym stopniu z ilością Bitcoinów, które przedsiębiorstwo miało omyłkowo wysłać w ostatnim czasie na portfele: „“W dniu 6 lutego 2019 r. Quadriga nieumyślnie przetransferowała 103 bitcoiny o wartości 468 675 USD na zimne portfele Quadriga, do których Spółka obecnie nie ma dostępu. Trwają prace z zarządem, które mają pomóc pobrać te kryptowaluty z różnych zimnych portfeli, jeśli to możliwe”

Quadriga zamroziła środki należące do 115 tysięcy klientów – chodzi o około 190 milionów dolarów. Jak informowaliśmy na początku lutego istnieje ryzyko, że te trafią do wdowy po zmarłym prezesie. Cotten, w wyniku śmierci którego użytkownicy giełdy stracili dostęp do 26 000 Bitcoinów, 11 000 Bitcoin Cash’y, 200 000 Litecoinów, 400 000 Ethereum i wielu innych kryptowalut zapisał wszystkie aktywa swojej żonie, Jennifer Robertson. 30-letni Gerald Cotten, zmarł w grudniu 2018 roku w Indiach z powodu ostrej infekcji jelit. Giełda nie mogła po tym uzyskać dostępu do zimnych portfeli, ponieważ tylko Cotten miał do nich dostęp i posiadał klucze prywatne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here