Naga MarketsHaker infekujący sprzętDostawca portfela kryptowalutowego offline, GK8, oferuje nagrodę w wysokości aż 250 000 USD dla pierwszej osoby, której uda się zhakować jego produkt. Do “wygrania” są więc kryptowaluty o naprawdę sporej wartości.

GK8 – która to firma przedstawia swoje rozwiązanie jako „odporny na hakowanie cyfrowy sejf”, który nie wymaga bezpośredniego ani pośredniego połączenia z Internetem – zapłaci łącznie aż 250 000 USD w BTC osobie, której uda się włamać do portfela. Próbować można od 3 lutego (9:00 EST) do 4 lutego 2020 r. (9:00 EST). Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Kryptowaluty do legalnej kradzieży

Izraelska firma GK8 twierdzi, że jej “wysoce bezpieczne rozwiązanie do przechowywania aktywów cyfrowych” pozwoli bankom i innym instytucjom na pełny dostęp do ich zasobów kryptograficznych i powiązanych informacji oraz zarządzanie nimi bez konieczności łączenia się z siecią.

Witryna firmy twierdzi, że produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby „minimalizować powierzchnię ataku na portfele i blokować wpływ atakujących na kluczowe dla bezpieczeństwa elementy”.

Spośród listy ryzyk, które ma na celu złagodzić portfel, GK8 wskazuje na ataki sponsorowane przez państwo i cyberataki APT (zaawansowane trwałe zagrożenie).

Profesor Eran Tromer, naukowiec i badacz kryptografii z Zcash (ZEC), poparł ten projekt, twierdząc, że opracowane przez GK8 rozwiązanie portfela ustanowi zapewne nowy standard w zakresie oferty bezpiecznego przechowywania kryptowaluty.

Idealny pomysł na testy i reklamę

Takie działania firmy to nie tylko idealny pomysł na testy, ale też promocję. Po pierwsze, hakerzy chętnie mogą wziąć udział w testach (zwłaszcza dot. to białych hakerów), bowiem jest to dla nich źródło legalnego zarobku. Dla przedsiębiorstwa to zaś z kolei świetna reklama. Zapewne wielu inwestorów usłyszy teraz o projekcie i będzie chciało kupić produkt, jeśli ten pomyślnie przejdzie testy.

Ataki na giełdy kryptowalutowe i pojedynczych userów to zaś największa zmora rynku cyfrowych walut. Wiele osób uważa, że stanowi to też sporą barierę w adopcji nowej technologii na rynku. Jeśli jednak na rynku pojawią się niemal w pełni bezpieczne paper wallety, powyższy proces może znacznie przyspieszyć, co wręcz musi przełożyć się na ceny kryptowalut.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here