Naga MarketsfacebookOstatnio media obiegła wiadomość o ogromnym wycieku danych z Facebooka. Ponoć chodzi aż o 90 milionów użytkowników na całym świecie. Skradzione  dane można już kupić na darknecie w cenach wahających się od 3 do 12 dolarów za sztukę. Informacje podało The Independent. Zakupów można dokonać na darknetowej giełdzie Dream Market przyjmującej kryptowaluty takie jak: Bitcoina, Bitcoin Cash i Monero.


Sklepik z marzeniami

Dream Market jest darknetową giełdą powstałą w 2013 roku. Odbywa się na niej handel różnymi nielegalnymi towarami, oprogramowaniem oraz właśnie danymi. Platforma akceptuje kryptowaluty. Choć przypomina Amazon czy eBay, przez charakter świadczonych usług działa w ciemnej sferze sieci. Ponoć osoba chcąca sprzedać wykradzione dane już usunęła aukcję. Mimo tego z pewnością będzie chciała spieniężyć swój łup, ponieważ dane warte są od 150 do 600 milionów dolarów.

CEO i twórca Facebooka Mark Zuckerberg skomentował całą sytuację:

“Stoimy w obliczu ciągłych ataków ze strony ludzi, którzy chcą przejąć konta lub ukraść informacje z całego świata… W rzeczywistości musimy nadal opracowywać nowe narzędzia, aby temu zapobiegać.”

Masz kryptowaluty? Kupuj w darknecie!

W sierpniu jeden ze znanych w środowisku hakerów opracował też złośliwe oprogramowanie  Bitcoin ATM (BTM). Można je było kupić (oczywiście za bitcoiny!) za równowartość 25 000 dolarów. Za jego pomocą można było ukraść do 6750 funtów brytyjskich (GBP), euro lub dolarów.

Pod koniec sierpnia wyciekło też 130 milionów rekordów danych hotelowych. Można je było nabyć za bitcoiny. Hakerowi udało się ukraść sporą ilość prywatnych danych użytkowników z Huazhu Hotel Group. Czyli jednej z największych chińskich firm zajmujących się hotelami.

Warto pamiętać, że jedną z największych platform, na których można było kupować np. broń czy narkotyki za BTC było Silk Road, upadłe w 2013 r. w wyniki działań FBI.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here