Naga MarketsCzłowiek odpowiedzialny za jeden z najpoważniejszych wycieków danych w historii bankowości stanie przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Amerykańska prokuratura poinformowała o ekstradycji Andreia Tyurina, rosyjskiego hackera odpowiedzialnego za atak na serwery JPMorgan Chase kilka lat temu.


Wydaje się, że to koniec sprawy, której początki sięgają 2014 roku. To wówczas Tyurin, wraz z grupką innych hackerów obrał na cel serwery JPMorgan Chase – jednego z największych pożyczkodawców w Ameryce. Łupem złodziei padły dane 83 milionów klientów banku, które następnie posłużyły przestępcom w szeregu oszustw. W wyniku śledztwa amerykańskiej prokuratury wyszło na jaw, że grupa kontaktowała się z osobami , których dane zostały skradzione oferując im fałszywe porady inwestycyjne i rekomendacje.

Tyurin jest ostatnim z piątki powiązanych ze sprawą osób. Rosjanin został aresztowany w Gruzji i na wniosek Amerykanów przewieziony do Stanów Zjednoczonych.

Andrei Tyurin, obywatel Rosji, rzekomo uczestniczył w globalnej kampanii hackerskiej, skierowanej w stronę dużych instytucji finansowych, biur maklerskich, agencji prasowych i innych firm. Przypuszczalne działania hakerskie Tyurina były tak płodne, że mogą nosić miano największej, pojedynczej kradzieży danych o klientach w historii USA (…) liczbę ofiar oszacowano na ponad 80 milionów. Ponieważ Amerykanie coraz częściej sięgają po bankowość internetową, kradzież informacji osobistych online może spowodować katastrofalne skutki dla ich sytuacji finansowej, a czasami odzyskanie pieniędzy i dobrego imienia trwa kilka lat. Dzisiejsza ekstradycja stanowi kamień milowy dla organów ścigania w walce z cyberprzestępcami atakującymi nasze najważniejsze instytucje finansowe – komentuje całą sprawę prokurator Geoffrey Berman.

Sprawdź też: JP Morgan uruchomi darmową platformę tradingową. Wzoruje się na Amazon Prime >>>

Na Tyurinie ciążą zarzuty spisku w celu popełnienia przestępstwa cybernetycznego, licznych oszustw związanych również z obrotem papierami wartościowymi, wielokrotnych prób wyłudzenia, kradzież danych a nawet naruszenia przepisów ustawy o grach hazardowych. Jeśli zarzuty się potwierdzą Rosjanin może spędzić za kratami amerykańskiego więzienia nawet 30 lat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here