Naga MarketsIndeks nastrojów ekonomicznych ZEW dla Niemiec i strefy euro od maja znajduje się na ujemnym terytorium. We wrześniu widoczna była poprawa i na to samo progności liczyli w przypadku dzisiejszej publikacji. O godzinie 11:00 ich oczekiwania się potwierdziły.


Główny indeks ZEW dla eurozony uplasował się na poziomie -23,5, co wskazuje na odczyt lepszy od oczekiwań analityków (-33,0) i nieco słabszy od poprzedniego (-22,4).

Jeśli chodzi o indeks nastrojów ekonomicznych ZEW w Niemczech, odczyt na poziomie 22,8 pkt był niższy jedynie o 0,3 pkt w porównaniu do publikacji z września. Prognozy wskazywały natomiast bardziej pesymistyczny scenariusz (-27,0)

Indeks ZEW dla Niemiec
Indeks ZEW dla Niemiec

Z kolei w przypadku indeksu bieżących warunków gospodarczych w Niemczech spadek uplasował się na poziomie -25,3 wobec prognoz na -26 i przy poprzednim odczycie -19,9.

Kurs euro (EURUSD) osłabia się po publikacji

Odczyty indeksu ZEW dla Niemiec i strefy euro spowodował osłabienie wspólnej waluty w ciągu pierwszych 10 minut po publikacji. Kurs euro do dolara pozostaje jednak w krótkoterminowym trendzie wzrostowym o czym świadczą dołki i szczyty, które w tym miesiącu kreślone są na coraz wyższych poziomach. Najbliższe wsparcie znajdziemy teraz w okolicach 1,0990 – 1,1000. Obszar ten przecina się z linią trendu spadkowego biegnącą od dołka z 1 października. Opór stanowić może natomiast obszar przy 1,1060/70.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs euro do dolara (EURUSD) - wykres 4-godzinny - 15 października 2019
Kurs euro do dolara (EURUSD) – wykres 4-godzinny – 15 października 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here