Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Spółka jest producentem armatury przemysłowej (systemy niskociśnienowe) i odlewów żeliwnych (ciśnieniowych i mieszanych), produkowanych na potrzeby produkcji armatury i pomp.

zetkama

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Wczorajsza sesja ponownie nie należała do zbyt udanych i ciężko było znaleźć mocne „grane papiery”. Jedyną z ciekawszych spółek, po długim okresie korekty, ponownie staje się Zetkama. Spółka zyskała wczoraj 3,2% przy obrotach najwyższych od prawie 3 miesięcy. Trwające odbicie po okresie korekty robi się coraz bardziej widoczne i może zostać podchwycone przez rynek. Pod względem technicznym, odbicie rozpoczęło się w idealnym miejscu tzn. przy 2 letniej linii trendu wzrostowego i przy strefie wsparcia jaką wyznaczają wcześniejsze wierzchołki. Pojawia się więc szansa na kontynuację trendu, a warto dodać, że w nieco szerszym kontekście wzrosty trwają tu niemal nieprzerwanie od początku 2009 roku. Ostatnio spółkę analizowałem 15 grudnia 2015 roku.

Wielton jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z wiodących producentów w Europie.

wielton

Środowa sesja okazała się całkiem udana dla Wieltonu i przyniosła 3,7% wzrostu, choć na niskich obrotach. Patrząc na korektę trwającą od 19 maja, można dostrzec pierwsze symptomy ożywienia. Ostatni dołek wypadł przy linii trendu wzrostowego i blisko ważnego wsparcia okolic 7 zł. Co istotne, cały ruch spadkowy powstaje jak na razie przy bardzo niskich obrotach, a więc może to wskazywać, że mamy do czynienia tylko z korektą, która pojawiała się po wyrównaniu historycznego szczytu. Wydaje się, że wyjście ponad wczorajsze maksimum może potwierdzić inicjatywę kupujących. Ostatnio o spółce pisałem 24 czerwca.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/NZD – linia trendu zatrzymuje wzrosty
Następny artykułAUDCAD – aktywacja podaży?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here