Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Spółka jest producentem armatury przemysłowej (systemy niskociśnienowe) i odlewów żeliwnych (ciśnieniowych i mieszanych), produkowanych na potrzeby produkcji armatury i pomp.

zetkama

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Na wczorajszej, kolejnej bardzo słabej sesji ze świecą można szukać spółek rosnących. Także Zetkama do nich nie należała aczkolwiek mamy tutaj od pewnego czasu lekko podwyższone obroty, a cena już od dłuższego czasu porusza się w trendzie wzrostowym. Wczorajsza świeca to klasyczny pin bar, który w takim kontekście może zachęcać do dalszego kupna, tym bardziej, że cena odbiła się od kluczowego poziomu okolic 84 zł, który wcześniej pełnił rolę ważnego oporu. Od sierpnia ubiegłego roku mamy także do czynienia z kanałem wzrostowym. Możliwe, że spółka która w słabej końcówce roku dla szerokiego rynku, niewiele traci, powróci do głównego trendu, kiedy atmosfera ulegnie poprawie. Ostatnio o spółce pisałem dawno temu bo 14 listopada ubiegłego roku.

Spółka jest wiodącym wykonawcą i dostawcą aparatury rozdzielczej średnich i niskich napięć, jak również stacji i systemów elektroenergetycznych. Firma brała udział w budowie niemal wszystkich polskich elektrowni i elektrociepłowni oraz wielu na świecie.

elbudowa

Elbudowa traciła w poniedziałek niemal 5% i sesja ta dobrze wpisała się w spadki, które trwają od miesiąca. Co ciekawe cena znalazła się na bardzo ważnym wsparciu w rejonie 124 zł jakie wyznacza m.in. kilka poprzednich dołków. Obrona tego wsparcia byłaby konieczna do zachowania trendu wzrostowego, a jej upadek mógłby oznaczać zejście nawet w rejon 100 zł. Ruch spadkowy nie ma dużej dynamiki, stąd tez szanse na kolejne odbicie w górę. Wczoraj pojawiła się rekomendacja zakładająca cenę docelową przy 147,80 zł. To 17% więcej od aktualnej ceny, co wystarczyłoby na dość solidne odbicie w górę.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/JPY – czas na spadki ?
Następny artykułZamiast przeglądu setupów Price Action – podsumowanie roku.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here