Naga Markets“Financial Times” (FT) opublikowano w minionym tygodniu artykuł, w którym przedstawiono zarzuty kilku osób przeciwko zespołowi IOTA. Według raportu FT, niektórzy członkowie zespołu IOTA w zetknięciu z krytyką swojego projektu uciekają się do gróźb i przemocy.


Ralf Rottmann, członek zarządu Fundacji IOTA, poproszony o komentarz na temat raportu powiedział Cointelegraph, że “dołączył do zarządu niedawno i [nie jest] osobiście świadomy żadnych domniemanych incydentów”:

“Co wiem: Fundacja IOTA nadal zdobywa renomowanych partnerów korporacyjnych i doradców, którzy dokładnie sprawdzają, z kim współpracują, co dla mnie mówi samo za siebie. Nigdy też osobiście nie byłem świadkiem zastraszania kogokolwiek przez członka IOTA Foundation.”

Artykuł FT szczegółowo opisuje reakcję IOTA na badanie przeprowadzone przez MIT Media Lab jesienią ubiegłego roku.Stwierdzono wówczas, że naukowcy odkryli lukę w funkcji hash IOTA – napisanej przez deweloperów IOTA – która pozwoliłaby na fałszerstwa sygnatur IOTA. Widoczne luki w zabezpieczeniach zostały usunięte, a zespół IOTA od tamtej pory mówi, że luki w zabezpieczeniach nie pozwoliłyby na fałszerstwo, ponieważ ich koordynator by to powstrzymał.

Według FT, gdy jedna z redaktorek Forbesa zajmowała się badania MIT, członek zarządu IOTA Fundation, Dominik Schiener, przesłał za pośrednictwem komunikatora Slack wiadomość, że “trzeba ją spoliczkować”.

“Kiedy zaczniesz grozić niezależnym zespołom badawczym, które sprawdzają i weryfikują … nie tylko tworzysz złą wolę, ale w rzeczywistości tworzysz środowisko, w którym badacze zajmujący się bezpieczeństwem nie będą już czuć się bezpieczni, aby zapewnić niezależną weryfikację roszczeń, które przynoszą korzyści całemu społeczeństwu.” – skomentował Tim Swanson, dyrektor firmy doradztwa technicznego Post Oak Labs

Ponadto prezes IOTA, David Sønstebø przeklinał na Twitterze również media takie jak TheNextWeb i innych użytkowników, którzy krytykują IOTA. W lutym tego roku, twitter IOTA ogłosił, że TheNextWeb trafi na ich “czarną listę” z powodu ich “celowego zniesławienia”:

Dodał on także ironicznie, że jest “nieprofesjonalny” dla mediów:

“Jestem” tępy “i brutalnie uczciwy wobec ludzi, którzy atakują IOTA, projekt non-profit z czystymi intencjami, z kłamstwami, szalonym oskarżeniem i ogólnym zniesławieniem, tak. Jeśli to czyni mnie niegrzecznym, jestem niegrzeczny jak ch**.”

“Armia Troli” zastrasza ludzi

Financial Times odnosi się do “armii trolli” IOTA, która zastraszyła ludzi do tego stopnia, że ​​trzy osoby, z którymi chcieli porozmawiać w sprawie artykułu, odmówiły tego, powołując się na lęk przed fizyczną krzywdą. Tim Swanson powiedział również FT, że usunął retweet artykułu krytykującego IOTA z powodu “poczucia zastraszania” po otrzymaniu wiadomości na Skype’a od członka zespołu IOTA o jego retweecie.

Zapytany o zarzuty Swansona w artykule FT, Rottmann powiedział Cointelegraph, że “Fundacja IOTA kategorycznie potępia te ewidentnie fałszywe twierdzenia”:

“Timothy Swanson był znajomym Davida Sønstebø od 2013 roku. przez lata regularnie omawili różne tematy związane z kryptografią. David był zakłopotany widząc, jak Swanson retweetuje narrację DCI i po prostu wysłał mu dwie przypadkowe wiadomości z zapytaniami: ‘Hej” i “Dlaczego przesyłasz do sieci te wiadomość?” To był cały zakres ich komunikacji. Swanson sam zdecydował się usunąć tweety. Nigdy nie było tu mowy o żadnych zastraszeniach. Widziałem zrzut ekranu rozmowy Skype, którą David prowadził z Timothy’em, datowanej na 12 grudnia 2017 r., A ja w żaden sposób nie widzę, jak ktokolwiek mógłby się poczuć zastraszony przez Davida.”

Podczas styczniowego wywiadu z Cointelegraph , Sønstebø opowiedział o przyszłości IOTA, podkreślając “fantastyczny zespół, który [oni] złożyli i nadal razem tworzą, mając wiodących światowych programistów i doradców, którzy są kluczowi dla projektu.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKorea Północna szkoli hakerów do kradzieży kryptowalut
Następny artykułBlok po 22 – 26 kwietnia 2018: AUD/NZD, EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

 1. Panie Arkadiusz a może zamiast odgrzewać stare kotlety i kopiować artykuły napisane przez ludzi nie znających tematu . Napisze Pan o Targach które się odbywają własnie w Hanowerze, o tym że, Fujitsu chce aby Iota wspierała Industry 4.0
  https://www.cointrust.com/news/fujitsus-intelliedge-lays-foundation-for-iota-to-become-industry-std
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=k0E69m57gAk
  Może warto zająć się czymś poważnym i takie artykuły redagować. Napisać o współpracy z DXC https://twitter.com/dxcdach/status/986922382659956736?s=21.
  https://twitter.com/DXCdach/status/989134566722949128
  Naprawdę jest dużo ciekawszych tematów o których można pisać . Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here