Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA jest drugim, pod względem wielkości, krajowym producentem energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego.

zepak

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Największą gwiazdą pierwszej sesji nowego tygodnia była spółka Zepak, która wzrosła o prawie 28% przy ogromnym wolumenie. Była to reakcja na bardzo dobre wyniki za pierwszy kwartał, które poznaliśmy tuż przed rozpoczęciem sesji. Możliwe, że już wcześniejsze wzrosty były grą pod tak dobre dane. Pod względem technicznym doszło do wybicia oporu okolic 10 zł, a więc także do aktywowania się formacji podwójnego dna. Jej zasięg sięga 15 zł. Wydaje się, że spółka ma teraz szansę osiągnąć ten pułap, tym bardziej, że wzrosty poprzedzał półtoraroczny, silny trend spadkowy. O szansach na potencjalne wybicie pisałem 26 kwietnia.

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym i wygraj 35 000 zł

Podstawową działalnością Farmacol SA jest sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych, kosmetycznych oraz parafarmaceutyków na podstawie posiadanych koncesji.

farmacol

Spółka zyskała podczas wczorajszej sesji ponad 11% co było reakcją rynku na całkiem niezłe wyniki za pierwszy kwartał, które poznaliśmy po piątkowej sesji. Wzrosty spowodowały, że ruch od dołka z 21 marca osiągnął nowe maksimum. Wydaje się, że cena powinna rosnąć w kierunku oporu okolic 50 zł. Dopiero ewentualne wybicie tego poziomu mogłoby przyczynić się do większych wzrostów, choćby w stronę górnej krawędzi kilkuletniego kanału spadkowego. Ostatnio o spółce pisałem 26 marca.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/JPY – dynamiczne wzrosty
Następny artykułRopa – kolejny poziom pokonany
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here