Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA jest drugim, pod względem wielkości, krajowym producentem energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
zepak

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Niewątpliwą gwiazdą poniedziałkowej sesji okazała się spółka Zepak, która wzrosła o prawie 15% przy bardzo wysokich obrotach. Pod względem technicznym kurs nieustannie spada od listopada 2014 roku. Okres od połowy marca to jednak dynamiczne ożywienie, którego nie było w zasadzie w całej historii notowań. W dodatku cały ten okres podparty jest mocnym wolumenem. Wydaje się, że może kształtować się duża formacja podwójnego dna. Do jej aktywacji potrzeba przełamania poziomu 10 zł. Wydaje się, że cena zmierza obecnie do tego poziomu. Zasięg tej formacji sięgałby przynajmniej 15 zł. To dużo i trudno w tej chwili wyobrazić sobie takie wzrosty. Patrząc jednak na pierwszą falę wzrostową widać, że podobny zasięg został osiągnięty zaledwie w kilka dni. Warto więc mieć wykres na oku, gdyż może okazać się, że będzie to kolejna spółka (powiązana z węglem) po JSW czy choćby Bogdance, która odnotuje większe wzrosty.

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym i wygraj 35 000 zł

PZ Cormay SA jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego.

cormay

Spółka zyskała wczoraj 13% przy bardzo wysokich obrotach. Była to pozytywna reakcja rynku na poranną informację o przyznaniu spółce z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości blisko 20 mln zł dofinansowania. Szkoda jedynie, że świetnego wyniku nie udało się kupującym utrzymać do zamknięcia sesji i pojawił się długi, górny cień. Poziom poprzedniego wierzchołka został jednak poważnie naruszony, a tak duży wolumen, który obecny był już podczas budowania podejścia pokazuje, że nie był to tylko pojedynczy wystrzał spowodowany dobra informacją. Wydaje się, że w dłuższym okresie czasu spółka ma szanse na dalsze wzrosty, a pierwszym celem jest poziom 2,88 zł czyli szczyt z maja ubiegłego roku. Szerszą analizę przedstawiłem 22 kwietnia.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here