Naga Markets

ZenCash – ZEN – co to jest?

Jest kryptowalutą zorientowaną na prywatność. Powstała ona na skutek hard forka (podziału łańcucha bloków) ZClassic (ZCL). Każda osoba, która w chwili podziału posiadała na swoim portfelu ZClassic, otrzymała również taką samą ilość ZEN.


Krótkie wprowadzenie do projektu ZenCashPodobnie jak Zcash (ZEC), ZClassic (ZCL) i ZenCash (ZEN) również wykorzystują bardzo zaawansowany algorytm (zk-SNARKS), zapewniający każdemu uczestnikowi maksymalną anonimowość transakcji. Mimo, że transakcje są zapisywane w blockchain, do którego ma dostęp każdy uczestnik sieci, to zarówno odbiorca, nadawca jak i wielkość transferu pozostają anonimowe.

Notowania ZencashZenCash to platforma zapewniająca bezpieczną komunikację. Umożliwia ona bezpieczne, globalne przesyłanie danych oraz trwałe przechowywanie plików.

ZenTalk – chroniona sieć komunikacyjna, która ułatwia komunikację typu one-to-many, polegając na blockchain, aby trwale przechowywać wiadomości.

ZenPub – anonimowa platforma do publikowania dokumentów dla kontraktów, dowód tworzenia i własności wykorzystujący GNUnet lub IPFS.

AVA Trade

ZenHide – umożliwia użytkownikom obejście blokowania transakcji kryptowalutowych.

Jako rozproszony system blockchain z transakcjami zarówno publicznymi, jak i prywatnymi, prywatnymi komunikatami, w pełni zaszyfrowaną komunikacją oraz modelem społecznym i modelem zarządzania zaprojektowanym z myślą o długoterminowej rentowności, Zen wspiera prywatność i anonimowość oraz zapewnia niezbędną infrastrukturę sieciową aby bezpiecznie współpracować.

Zencash mining

W przypadku ZenCash górnicy otrzymują 88% nagrody za blok. Pozostałe 12% jest przekierowywane na:

  • 5% do DAO ZenCash w celu sfinansowania wzrostu ZenCash
  • 3,5% do publicznie zweryfikowanych, bezpiecznych pełnych węzłów
  • 3,5% do zespołu ZenCash na wydatki operacyjne

Informacje podstawowe o walucie

                                                  Kolejna lekcja: zCash                                              Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułStalexport Autostrady [STX] – odbicie od wieloletniej linii trendu – analiza na zamówienie
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na USDJPY 27.11.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here