Naga MarketsCFTC informuje o kolejnym ukaranym traderze. Tym razem chodzi o kwotę ponad miliona dolarów.

Commodity Futures Trading Commission informuje o kolejnym skazanym łamiącym surowe amerykańskie prawo finansowe. Tracy Lee Thomas posługujący się kilkoma imionami i nazwiskami został skazany przez sąd rejonowy dystryktu Karoliny Północnej na karę finansową w łącznej kwocie ponad 4,4 mln USD za sprzeniewierzenie środków pozyskanych od klientów oraz fałszerstwo. 


Sprzeniewierzone 1,2 miliona USD

Tracy Lee Thomas znany również pod nazwiskami Treyton L. Thomas, Trayton L. Thomas, Trey Thomas, Tray Thomas czy T.L. Thomas był dyrektorem zarządzającym spółki Marbury Advisors. Za jej pośrednictwem zebrał od nieujawnionej liczby klientów kwotę około 1,2 mln USD, którą miał zainwestować w amerykańskie obligacje skarbowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem sądu, klienci powierzyli swoje środki spółce kierowanej przez Thomasa z wiedzą, iż zostaną one zainwestowane w aktywa bezpieczne. Skazany postanowił jednak wykorzystać pozyskane środki do inwestycji o znacznie wyższym wskaźniku ryzyka – handlując kontraktami S&P500 E-mini. Jedynym środkiem obrony przed oskarżeniami Thomasa był fakt, że poświęcił on część środków na instrumenty… oparte na wycenie dwuletnich obligacji skarbowych.

Według oskarżenia, Tracy Thomas nie zdołał utrzymać odpowiedniego poziomu ryzyka powierzonych mu środków, a co najważniejsze udało mu się je stracić.

Sprawdź też: Gdy social trading idzie w zdecydowanie złym kierunku…

Rodzina zawsze chętnie pomoże…

Jak wynika z śledztwa, po stracie części kapitału Thomas udał się z problemem do swojego teścia, który pomógł mu sfałszować statementy i w ten sposób uśpić czujność klientów, którzy przekonani byli, że powierzone środki rzeczywiście są inwestowane w amerykańskie obligacje.

Zgodnie z wyrokiem sądu Tracy Lee Thomas zobowiązany jest do spłaty całości środków pozyskanych od klientów jego spółki. Ponadto sąd zarządził karę finansową dla Thomasa w wysokości trzykrotności pozyskanych środków. W sumie nieuczciwy trader ma do zapłaty ponad 4,4 mln dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here