Naga MarketsMężczyzna trzymający w ręce torebkę z flagą UKZjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) mogą zainwestować w Wielkiej Brytanii co najmniej 10 miliardów funtów (53 miliarda złotych) po tym, jak w tym tygodniu przedstawiciele kraju arabskiego zadeklarowali działania na rzecz partnerstwa inwestycyjnego z rządem brytyjskim. Brytyjski komisarz ds. handlu na Bliskim Wschodzie, Simon Penney, powiedział w piątek, że od teraz do końca roku istnieje „w zasięgu wzroku” co najmniej miliard funtów inwestycji. Kurs GBP/USD konsoliduje w piątek w okolicach poziomu 1,38 USD.

  • Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą w tym roku zainwestować w Wielkiej Brytanii kolejny 1 mld GBP
  • Bogate w ropę państwo Zatoki Perskiej zobowiązało się zainwestować 10 miliardów funtów w brytyjską czystą energię, infrastrukturę i technologię
  • Kraj arabski będzie realizować kompleksowe umowy gospodarcze z ośmioma krajami, w tym z Wielką Brytanią
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

ZEA rozszerza „suwerenne partnerstwo inwestycyjne” z rządem Wielkiej Brytanii

Oczekiwania są wysokie, że w tym roku skala inwestycji ZEA w Wielkiej Brytanii osiągnie poziom 2 miliardów funtów – powiedział Penney w wywiadzie internetowym.Mubadala, suwerenny fundusz majątkowy z Abu Zabi, który nadzoruje inwestycje ZEA, nie odpowiedział na e-mailową prośbę o komentarz do sprawy.

Bogate w ropę państwo Zatoki Perskiej zobowiązało się w czwartek zainwestować 10 miliardów funtów w brytyjską czystą energię, infrastrukturę, technologię i nauki przyrodnicze, rozszerzając swoje „suwerenne partnerstwo inwestycyjne” z rządem Wielkiej Brytanii ogłoszone w marcu. Od tego czasu zainwestowano ponad 1,1 miliarda funtów.

Wielka Brytania chce rozszerzyć więzi handlowe na całym świecie po opuszczeniu Unii Europejskiej, w tym zawrzeć umowę o wolnym handlu z blokiem sześciu państw arabskich Zatoki Perskiej, znanym jako GCC, do którego należą Zjednoczone Emiraty Arabskie.

GCC, do którego należy również Arabia Saudyjska, od ponad dekady nie podpisała umowy o wolnym handlu. Zjednoczone Emiraty Arabskie zapowiedziały w tym miesiącu, że będą realizować kompleksowe umowy gospodarcze z ośmioma krajami, w tym z Wielką Brytanią.

fpmarkets

Kurs funta (GBP) konsoliduje pod koniec tygodnia w okolicach 1,38 USD

Notowania pary walutowej GBP/USD wyrysowały w tym tygodniu nowe wrześniowe maksimum nieco powyżej poziomu 1,39 USD. Jednak siła kupujących nie była wystarczająca, aby podtrzymać impuls przy życiu, co doprowadziło do ponownego spadku w okolice 1,38. W efekcie cena konsoliduje w wąskim zakresie cenowym 1,35 – 1,40 i dopiero trwałe wybicie w jedną ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcję | giełda mercator | akcje kernel | celon pharma akcje kupno | broker stp | notowania pzu | famur notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here