Naga MarketsKlawiatura z klawisze cryptocurrencyBank Centralny Zjednoczonych Emiratów Arabskich wraz z Saudyjskim Bankiem Centralnym (Saudi Arabian Monetary Authority – Sama) realizuje wspólny projekt polegający na wykorzystaniu technologii blockchain w celu emisji własnej waluty cyfrowej. Kryptowaluta ma być akceptowana w transakcjach transgranicznych między tymi dwoma krajami. 


Zjednoczone Emiraty Arabskie i Saudowie rozpoczynają współpracę

Przewodniczący Banku Centralnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Mubarak Rashed Al Mansouri przemawiając na spotkaniu dotyczącym globalnych standardów bankowych powiedział, że: “Jest to prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy jesteśmy świadkami współpracy władz monetarnych z różnych krajów w dziedzinie blockchain i mamy nadzieję, że to osiągnięcie będzie sprzyjać podobnej współpracy w naszym regionie”

Zobacz również: Brytyjski poseł proponuje możliwość płatności podatków za pomocą kryptowalut

Na spotkaniu przewodniczący Rashed Al Mansouri stwierdził również, że koncepcja rozwoju kryptowaluty Banków Centralnych między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi jest na radzie badana. Nie zostały jeszcze określone sztywne ramy badań, kiedy badanie zostanie ukończone oraz kto dokładnie będzie zaangażowany w projekcie z podmiotów badawczych. Ważnym aspektem wymowy Banku Centralnego było podkreślenie, że cyfrowa waluta nie będzie dotyczyła konsumentów, lecz jedynie wymiany między bankami.

Przełom w ideologii Banku Centralnego?

To pierwszy taki przypadek i zarazem precedens dla Banku Centralnego ZEA – ponieważ jak dotąd nie zatwierdzał walut cyfrowych, takich jak bitcoin, ze względu na swój spekulacyjny charakter i związane z tym ryzyko. Co prawda nadal charakter kryptowaluty będzie inny niż komercyjny – jednak to istotna zmiana w postrzeganiu tematu przez główny bank państwa.

Pierwsze testy banków już się odbywają a wśród uczestników są dwa organy centralne, jak również kilka banków komercyjnych (w każdym kraju), które dokonują transakcji z wykorzystaniem waluty kryptograficznej, powiedział.

Może Cię zainteresować: Vitalik Buterin: nowe blockchainy będą “tysiące razy wydajniejsze”

Sam przewodniczący Banku Centralnego ZEA potwierdza ostatnie osiągnięcia w dziedzinie fintech rzucają nowe światło na technologię blockchain ale staje się to również sporym wyzwaniem dla organów regulacyjnych. Bank stwierdza, że istotne w tej kwestii jest również pełne zrozumienie technologii oraz ryzyka idącego wraz z nowymi rozwiązaniami. To już kolejne państwo pracujące nad wprowadzeniem w obieg wirtualnych walut wewnątrz struktury Banków Centralnych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here