Naga MarketsGrupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła.

zepak
źródło xStation 5

Akcje spółki należały do najsilniej drożejących podczas środowej sesji. Kurs spółki rósł o ponad 14% przy bardzo wysokich obrotach. Na wykresie widać, dynamiczny ruch w górę, w kierunku oporu przy 8,50 zł. Powodem nagłych wzrostów była informacja o tym, że spółka Argumenol Investment Company ogłosiła wezwanie na sprzedaż około 68,5% akcji ZE PAK, po cenie 7,47 zł za akcję. W wyniku wezwania wzywający zamierza uzyskać 100% ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Zapisy zaplanowano na okres 20 sierpnia – 19 września. Warto dodać, że wzywająca spółka pośrednio należy do Zygmunta Solorza.

Zobacz również: Bloober Team – pozytywne informacje napędzają wzrosty

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej.

jsw
źródło xStation 5

Nadal bardzo słabo radzi sobie JSW. Przecena od początku roku przekracza już 40%, a wczoraj kurs osiągnął nowe tegoroczne minimum. Akcje taniały o niemal 3% przy dość solidnych obrotach. Spółka regularnie traci od dłuższego czasu. Najpierw powody były natury politycznej czyli zamieszanie z odwołaniem prezesa Ozona. Główne jednak problemy to spadająca produkcja, spadające ceny węgla i rosnące ceny prądu poprzez wzrost certyfikatów CO2. W ostatnim czasie silnie tanieje także główny produkt JSW czyli węgiel koksujący. Ciężko zatem o optymizm na notowaniach spółki. Pewną nadzieję daje jednak technika. Jeżeli porównamy zasięgi spadków, po których pojawiało się odbicie, otrzymujemy dość podobne wartości. Jeżeli taki schemat miałby się utrzymać, to odbicia należałoby się spodziewać już w najbliższych dniach. Niestety, jak widać na wykresie, odbicia przynosiły zaledwie kilkunastoprocentowe korekty i tym razem także trudno oczekiwać czegoś więcej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here