Naga MarketsZE PAK z wyceną 11,10 zł od DM PKO BP. Kurs w trendzie bocznym Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 10 maja, podwyższyli cenę docelową akcji ZE PAK do 11,1 zł z 10,2 zł, podtrzymując rekomendację “trzymaj”. Poniżej kluczowe cytaty z rekomendacji.

“Przy obecnych cenach CO2 presja na marże ZE PAK jest ogromna i rentowność staje pod dużym znakiem zapytania, choć część zaangażowanego kapitału może udać się odzyskać w procesie optymalizowania i wygaszania istniejącej działalności. Uważamy, że wycena spółki obecnie skupia się na ocenie szans na skuteczną transformację i portfelu projektów OZE (cenny bank ziemi z istniejącymi przyłączami). Naszym zdaniem strategiczny, docelowy (2030) kształt spółki może pozwolić na generację 375-425 mln zł EBITDA i 300-350 mln zł FCF rocznie kosztem ok. 4-4,5 mld zł” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“W naszej opinii obecna kapitalizacja na poziomie 526 mln zł adekwatnie dyskontuje trudne realia i wachlarz szans” – dodano.

W układzie bocznym

Na wykresie kurs porusza się w układzie bocznym. W jego połowie mamy istotne wsparcie w rejonie 10 zł. Na razie poziom ten jest respektowany. Jeżeli wsparcie upadnie, szans na kolejne odbicie można szukać przy głównym wsparciu w rejonie 9 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here