Naga MarketsZdobywca nagrody Grammy, producent Illmind, sprzedaje prawa do nowych sampli w postaci tokenów NFT.

  • Illmind sprzedaje prawa autorskie do sampli w postaci tokenów NFT.
  • NFT stanową nowy rodzaj tokenów, które pomagają tokenizować prawa autorskie.

NFT na rynku sztuki

NFT są wykorzystywane do badania nowego modelu biznesowego, który przywraca producentom muzyki kontrolę nad sprzedażą utworów i prawami autorskimi. Zdobywca nagrody Grammy, producent Illmind, wydał 25 lutego to, co nazywa „pierwszym w historii pakietem sampli / melodii wspieranym przez NFT”, wystawiając kolekcję 10 „kompozycji melodycznych” na aukcję w aplikacji rynkowej Mintable NFT.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oparty na Ethereum, token NFT nosi nazwę „ALORIUM” i zawiera wyłączne łącze do pliku zawierającego poszczególne ścieżki dźwiękowe kompozycji. Jest również objęty „gwarancją nieodpłatną” i umową, która daje właścicielowi NFT prawa do wykorzystywania plików audio do własnych celów.

Ramon Ibanga, lepiej znany jako Illmind, ma za sobą trzydziestoletnią karierę producenta muzycznego. Wyprodukował utwory dla kilku najlepiej sprzedających się artystów hip-hopowych, w tym dla Kanye Westa, Dr. Dre i 50 Cent. Jest także autorem utworów z albumów autorstwa Drake’a i J Cole’a. W 2018 roku zdobył nagrodę Grammy za produkcję „Everything Is Love” Beyoncé i Jay-Z.

Tokenizacja sztuki

Przez ostatni rok muzycy zaczęli wykorzystywać blockchaina do tokenizacji sztuki. I tak np. 17 lutego DJ 3LAU ogłosił, że najlepszemu oferentowi na aukcji tokenów NFT zostanie zaoferowana możliwość współpracy z nim nad nowym utworem.

6 lutego raper z nu metalowego zespołu Linkin Park, Mike Shinoda, wystawił na aukcji klip z nadchodzącą piosenką w formie NFT.

17 grudnia 2020 roku producent muzyki dance, Guy J, wystawił na sprzedaż prawa do tantiem z jednej ze swoich piosenek. Posiadanie NFT przyznaje prawa do 50% zysków, jakie mogą być generowane przez utwór.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt notowania | usd/pln prognoza | prognozy bitcoin | bitcoin kurs 2019 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here