Naga MarketsChiński rynekInwestorom nigdy nie brakuje fantazji i pomysłów handlowych, a szczególnie na chińskim rynku akcji, którego łączna wartość przekracza 7,6 biliona USD. Podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej spekulanci znaleźli inspirację w bardzo odległym miejscu we wszechświecie, a mowa tu o zdjęciu ogromnej czarnej dziury M87.


Zobacz również: Chiny: Pierwsze oznaki ożywienia gospodarczego. Akcje najwyżej od 12 miesięcy – komentują duże banki

Zdjęcie czarnej dziury ożywiło chińskich inwestorów

Czarna dziura M87 znajduje się w galaktyce Messier 87, która oddalona jest od Ziemi o 500 milionów miliardów kilometrów. To historyczna chwila i przełom w astronomii – pierwsze zdjęcie czarnej dziury zaprezentowane zostało przez zespół badawczy Event Horizon Telescope.

czarna dziura
Pierwsze zdjęcie czarnej dziury zaprezentowane zostało przez zespół badawczy Event Horizon Telescope.

Firmy powiązane z teleskopami kosmicznymi i soczewkami optycznymi zanotowały ogromny skok wartości, gdy naukowcy opublikowali przełomowe odkrycie. Firma Phenix Optical Co. wzrosła o 9,9 procent na giełdzie w Szanghaju do najwyższego poziomu od czerwca. Akcje Zhejiang Southeast Space Frame Co. skoczyły aż o 10 procent, zanim spadły do poziomu 3,3 procent. Z kolei Shanghai Moons Electric Co. zanotował wzrost w szczytowym momencie o ponad 4 procent. Jednak spółki związane z astrologią nie powstrzymały spadku całego indeksu. Shanghai Composite Index spada dziś o 1,6 procent, co jest największą przeceną od 25 marca.

Zdjęcie czarnej dziury powodem silnych wzrostów na chińskich akcjach
Również indeks China50 zalicza dziś silną przecenę

Spółki Zhejiang Southeast i Shanghai Moons nie były jedynymi, które zanotowały przecenę po wcześniejszym wzroście. Firma Hytera Communications Corp., która opracowuje terminale radiowe i produkty komunikacji bezprzewodowej przeszła z 4-procentowego zysku do 1,2-procentowej straty. Wszystkie trzy firmy biorą udział w projekcie stworzenia szybkiego radioteleskopu w Chinach.

Zobacz również: Bliski koniec wojny handlowej, raport pozycji CFTC i dalszy kurs EUR/USD – komentują duże banki

Handel przy takich wiadomościach jest u nas zawsze związany z dużą zmiennością. Wynika to z typowej dla Chin struktury rynku inwestora detalicznego. To zawsze jest gra w gorącego ziemniaka i ci którzy zostaną z nim za długo czeka utrata pieniędzy – powiedział Dai Ming, zarządzający funduszem z Szanghaju, Hengsheng Asset Management Co.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here