Naga MarketsLupa powiększająca na logo giełdy BinanceJedna z największych na świecie giełd kryptowalutowych, Binance uruchomiła właśnie w pełni zdecentralizowaną platformę Binance DEX. Jak narazie użytkownicy mogą tworzyć portfele na nowej giełdzie, natomiast handel rozpocznie się “w późniejszym terminie”. Jednocześnie startuje sieć blockchain Binance Chain.

Zapowiedź utworzenia zdecentralizowanej giełdy pojawiła się w grudniu 2018 roku. Wtedy Binance wskazywał na cel giełdy, którym było szerzenie misji „wolności pieniądza” i przekazanie w ręce społeczności zdecentralizowanej giełdy wykorzystującej blockchain Binance oraz Binance Coin (BNB) jako natywną kryptowalutę.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Binance DEX daje większą kontrolę nad własnymi aktywami”

Handel na Binance DEX ma się rozpocząć w ciągu najbliższych kilku dni, jak tylko wyemitowane zostaną tokeny, wymienione na Binance DEX, a następnie utworzone zostaną pary walutowe.

„Wierzymy, że zdecentralizowane giełdy przynoszą nową nadzieję i nowe możliwości, oferując niezawodny i przejrzysty system finansowy… Bez centralnego nadzoru nad funduszami, Binance DEX oferuje znacznie większą kontrolę nad własnymi aktywami.” – skomentował Binance CEO Changpeng Zhao.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Binance Chain i migracja tokenów BNB

Uruchomienie zdecentralizowanej giełdy to nie jedyne istotne wydarzenie dla Binance. Poza tym, startuje także własna sieć blockchain o nazwie Binance Chain oraz migrowane są tokeny BNB z sieci Ethereum.

Uruchomienie Binance Chain było niezbędna do działania zdecentralizowanej giełdy, ponieważ działa ona na tym właśnie protokole. Binance Chain obsługuje różne portfele, w tym oficjalny portfel giełdy, ale także oferty od Coinomi, Ledger, Enjin, Exodus i innych.

Uruchomienie zdecentralizowanej giełdy następuje po dwumiesięcznym okresie testowania, podczas którego dokonano prawie 8,5 miliona transakcji.

Zobacz też: Forex: Wyłudzili od inwestorów $75 milionów

Platforma DEX oferuje podobny interfejs do tego, który użytkownicy znają z wersji scentralizowanej. Pojawiło się natomiast kilka dodatkowych funkcji, do których należy m.in. opcja generowania 24-wyrazowej mnemonicznej frazy początkowej w celu zabezpieczenia prywatnych kluczy użytkowników.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here