Naga MarketsZdaniem strategów JP Morgan, akcje mogą wzrosnąć nawet o 15% w 2021 rokuZdaniem Nikolasa Panigirtzoglou z J.P. Morgan, stopniowy spadek niepewności w porównaniu z wysokim poziomem obserwowanym przed wyborami w USA zmniejszy potrzebę zapobiegawczych oszczędności. Kolejnym czynnikiem, który będzie przyczyniał się do zmniejszenia niepewności będą kolejne doniesienia o nowych szczepionkach na koronawirusa. Ostatnio o swoich produktach i ich wysokiej skuteczności informowały Pfizer oraz Moderna.

  • Maleje niepewność związana z wyborami na prezydenta USA a także rozwojem pandemii COVID-19.
  • Reakcja rynków na szczepionki Pfizera oraz Moderny.
  • S&P500 może osiągnąć wartość nawet 4190 USD na koniec 2021 roku.

Zobacz również: Brave Lamb Studio wydaje Field Hospital. Rozmowa z Prezesem Michałem Dziwnielem

Te artykuły również Cię zainteresują
J.P. Morgan konstruuje model popytu na pieniądz

Zespół Nikolasa Panigirtzoglou z J.P. Morgan skonstruował model popytu na pieniądz – oparty na nominalnym produkcie krajowym brutto, fakcie, że gotówka jest klasą aktywów konkurującą z akcjami i obligacjami a także ogólną niepewnością. Dalsza normalizacja niepewności może doprowadzić do jeszcze wyższych poziomów nadpłynności.

Chociaż model prowadzi do wartości godziwej dla S&P 500 z 3172 USD na koniec 2020 r.,  do około 4190 USD do końca 2021 r. „Oznacza to, że rynek przeanalizował krótkoterminowy wzrost niepewności, a także znaczną część uderzenia w zyski z 2020 r., ale nadal możliwe jest kolejne 15% wzrostu do końca 2021 r. ”- napisał Panigirtzoglou

Różnica rzeczywistej podaży pieniądza i średniookresowego celu dotyczącego popytu na pieniądz. Źródło: J.P.Morgan

Zobacz również: Już 23 listopada rozpoczęcie Gry Inwestycyjnej organizowanej przez ING!

Skomentował on również rotację w celu wyceny zapasów i wskazał, że wiadomości o szczepionkach Moderny z ostatnich dni miały mniejszy wpływ, niż wcześniejszy komunikat największego koncernu farmaceutycznego na świecie: Pfizera. Ten drugi skutkował znacznie większymi wzrostami na rynkach, natomiast informacja o szczepionce Moderny została przyjęta praktycznie bez poruszenia rynku. Reakcja rynku obligacji była zauważalna, ponieważ rentowność 10-latka ponownie spadła po zbliżeniu się do 1%.

Dzienna liczba przypadków zachorowań na koronawirusa w USA. Źródło: worldometers.info

Ostatnie odczyty jeśli chodzi o liczbę zachorowań na koronawirusa w USA nie napawają optymizmem. Z dnia na dzień obserwujemy ponad 150 tysięcy nowych przypadków, co przekłada się na blisko 1500 ofiar.

Od początku pandemii, w Stanach Zjednoczonych, stwierdzono już blisko 11,7 mln przypadków zachorowań, co przekłada się na ponad 254 tys. zgonów – zdecydowanie najwięcej na świecie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here