Naga Markets



shillingCeny ropy w ciągu ostatniego roku to prawdziwy rollercoaster. West Texas Intermediate pod koniec zeszłego kosztował powyżej 100 USD, na początku roku cena baryłki spadła do okolic 45 USD. Do początku lata cena surowca wróciła w okolice 60 USD za baryłkę, by znowu spaść do 45 USD. Możliwe, że to jeszcze nie koniec spadków.


Zdaniem analityków z Goldman Sachs ropa naftowa może kosztować nawet 20 USD za baryłkę. Wynika to zarówno z dużej podaży wśród wydobywców ropy, jak również i osłabionego popytu na ten surowiec. To połączenie sprawia, że istnieje możliwość spadku ceny surowca do poziomów niewidzianych od wielu lat.

W najnowszej notce Goldmana możemy przeczytać:

Rynek ropy naftowej jest bardziej nasycony niż nam się wydawało. z tego powodu przewidujemy utrzymanie się nadwyżek w 2016 roku wraz ze zwiększeniem wydobycia przez kraje OPEC. Za tym pójdzie dalszy spadek popytu, związany również z obawami o sytuację w Chinach. Koło się zatacza, cena ropy może spaść nawet do 20 USD za baryłkę, aby producenci mogli na bieżąco pozbywać się zalegających zapasów.

Najnowsze przewidywania Goldman Sachs są kompletnie sprzeczne z poprzednią notą. Wtedy oczekiwano, że WTI za miesiąc będzie kosztować 45 USD, a za rok 60 USD. Obecnie zdaniem analityków surowiec za miesiąc wyniesie 38 USD, a za rok 45 USD. Kraje OPEC na razie nie zmieniają polityki wydobycia, wygląda na to, że chcą jeszcze trochę przeczekać obecną sytuację i zobaczyć na jakim poziomie cena się ustabilizuje.

0c531e9f38b62b8e119659c36d8df01b



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here