Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieWedług danych opracowanych przez Bank Kanady i Komisję Papierów Wartościowych w Ontario adopcja bitcoina oraz świadomość dotycząca kryptowalut stopniowo rośnie w Kanadzie. W 2016 roku 2,9% respondentów biorących udział w badaniu przyznało się do posiadania kryptowalut, a w 2017 roku odsetek ten sięgnął 5%.  

Coraz silniejsza adopcja kryptowalut 

Raport opublikowany przez Bank Kandy ujawnia, że najszybciej rosnąca grupa wiekowa pod względem adopcji bitcoina należy do przedziału 45-54 lata. Odsetek posiadaczy kryptowalut zwiększył się blisko czterokrotnie z 0,9% w 2016 roku do 3,5% w 2017. Z badania opracowanego przez regulatora z Ontario, co dziesiąta osoba mieszkająca w tej prowincji posiadała w przeszłości lub obecnie kryptowaluty. 

Luka płciowa wśród posiadaczy kryptowalut zwiększyła się od czasu ostatniego badania. Odsetek kobiet posiadających kryptowaluty pozostał na poziomie 2%. W przypadku mężczyzn liczba uległa prawie podwojeniu, z 4,2% do 8,1% społeczeństwa.  

Co ciekawe, odsetek posiadania kryptowalut wzrósł nie tylko w gęsto zaludnionych populacjach takich jak Ontario czy Kolumbia Brytyjska, ale również w mniejszych prowincjach typu Manitoba, Saskatchewan czy Alberta. Znacznie bardziej zwiększyła się liczba osób posiadających niewielkie ilości bitcoina niż osób mających na portfelu ponad 10 BTC. 

Boom kryptowalutowy przyciągnął nowe osoby 

Dane OSC mówią, że liczba mieszkańców Ontario posiadających kryptowaluty wynosi około pół miliona. Wynik ten otrzymano poprzez ekstrapolację próbki respondentów na całą populację. 63% z nich posiada bitcoina, 35% ethereum, 18% litecoina, 17% bitcoin cash, a 13% ripple 

Duży odsetek posiadaczy kryptowalut po raz pierwszy dokonało ich kupna na przełomie 2017 i 2018 roku. Badanie wykonano w marcu 2018 roku. 35% respondentów dokonało pierwszego zakupu w ciągu pierwszego kwartału 2018 roku, a kolejne 37% w 2017 roku. Jedynie 27% ankietowanych posiadało kryptowaluty dłużej niż rok. Nic dziwnego, że odsetek osób mających kontakt z cyfrowymi aktywami wzrosła tak znacząco od czasu ostatniego badania.  

Podobne badania przeprowadzono w innych krajach. W Europie zainteresowanie bitcoinem ma się podwoić wraz ze wzrostem optymizmu co do nowej klasy aktywów. W przyszłym roku kryptowaluty mają odpowiadać za 5% wszystkich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.  Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here