Naga MarketsZCh Police miały wstępnie 15 mln zł zysku netto w I kw. 2021 r.Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police (ZCh Police) miała 15 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 61,2 mln zł wyniku EBITDA w I kw. 2021 roku, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. Przychody ze sprzedaży zewnętrznej wyniosły w tym okresie 718,1 mln zł.

ZCh Police przedstawia swoje wyniki finansowe

“Wpływ na wynik netto Grupy miały ponadto między innymi: dodatnia wycena instrumentów pochodnych wynikających z umowy akcjonariuszy spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A. w wysokości 12,9 mln zł oraz efekt wyceny metodą praw własności udziałów w jednostkach stowarzyszonych (-25,5 mln zł) dotyczący głównie zmiany w stosunku do 2020 r. aktywów netto spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A. ukształtowanej w dużej mierze poprzez wycenę jej instrumentów finansowych zabezpieczających przepływy pieniężne pozyskanego finansowania w USD i płatności w euro projektu ‘Polimery Police’, zawartych zgodnie z wymogami umowy kredytowej” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaprezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu za I kw. 2021 roku nastąpi 13 maja br.

ZCh Police, wchodzące w skład Grupy Azoty, są producentem wieloskładnikowych nawozów mineralnych oraz bieli tytanowej. Od 2006 r. spółka jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 2,43 mld zł w 2020 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,52 mld zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here