Naga MarketsCzłonkowie społeczności kryptowaluty Zcash (ZEC) odkryli podejrzaną i potencjalnie złośliwą fałszywą wersję portfela ZecWallet Fundacji Zcash.

Zgodnie z postem na Twitterze opublikowanym 20 października i podanym dalej przez twórcę waluty, Electric Coin Company, wspomniany portfel ZecWallet prawdopodobnie zawiera złośliwe oprogramowanie. Czytamy:

“Ostrzeżenie dla wszystkich użytkowników Zcash! Istnieje fałszywa wersja ZecWallet, która najprawdopodobniej zawiera złośliwe oprogramowanie (rozmiar i suma kontrolna jest inna). Sprawdź dwukrotnie, czy pobierasz [plik] z oficjalnego repozytorium @zecwallet na GitHub: https://github.com/ZcashFoundation/zecwallet

ZCash: uwaga na hakerów

Jak poinformowały media 29 września, we wszystkich implementacjach Zcash i większości jego widelców znaleziono błąd, który mógł doprowadzić do wycieku metadanych zawierających pełne węzły z chronionymi adresami IP.

Z kolei 18 października główny dostawca oprogramowania antywirusowego ESET odkrył „strojanizowaną” wersję przeglądarki Tor, która została zaprojektowana, by pomóc hakerom kraść bitcoiny (BTC) od osób handlujących w darknecie.

Dedykowana użytkownikom w Rosji fałszywa przeglądarka Tor została rozpowszechniona za pośrednictwem paru stron internetowych i forów. Wiemy już, że przestępcy kradną ze jej pomocą kryptowaluty od użytkowników Darknetu, zamieniając pierwotne adresy kryptograficzne w przeglądarce.

Wcześniej w październiku firma ESET zgłosiła także, że znalazła inną formę złośliwego oprogramowania kradnącego kryptowaluty od użytkowników. Trojany bankowy o nazwie „Casbaneiro” lub „Metamorfo” atakowały banki i użytkowników kryptowalut zlokalizowanych w Brazylii i Meksyku. Rzekomo udało się tak ukraść w tym czasie 1,2 BTC.

Uwaga na kryptowaluty?

Pamiętajcie, by zawsze sprawdzać, skąd pochodzą pliki np. portfela, którego chcecie teraz używać. Najlepiej ściągać tego typu pliki tylko z oficjalnych źródeł, a nie z linków publikowanych w social mediach czy forach.

ZCash stanowi dziś jedną z najciekawszych kryptowalut na rynku. Dlaczego? Chodzi o to, że jako cyfrowa waluta gwarantuje dziś o wiele większą prywatność, niż np. BTC. Niestety popularność projektu ma też – jak widać – ciemne strony. To jednak, czy userzy będą bezpieczni korzystając z jednostek ZCash, zależy od ich samych.

Niedawno ogłoszono, że ZCash zacznie działań na blockchainie Ethereum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here