Naga MarketsStanley Druckenmiller jest amerykańskim inwestorem, menadżerem funduszu hedgingowego oraz filantropem. W dzisiejszym wywiadzie dla Bloomberga amerykański miliarder stwierdził, że jego nieufność do Bitcoina (BTC) wzrosła w ostatnim czasie aż dwukrotnie.


Ogromne wahania cenowe rynku krypto kreują za duże ryzyko

znak drogowy z napisem volatility aheadRozmawiając z Scottem Bessentem, założycielem Key Square Capital Management, Druckenmiller powiedział, że nadal nie jest zainteresowany ulokowaniem nawet części ze swojego majątku wartego 4,4 miliarda dolarów w jakąkolwiek wirtualną walutę.

Nie sądzę, że jestem neandertalczykiem, jak to mnie ostatnio okrzyknięto kiedy powiedziałem, że nie chcę w ogóle posiadać Bitcoina. Nie mam zamiaru ani kupować, ani sprzedawać Bitcoina w żaden sposób, gdyż nadal nie uznaję jego fundamentalnej wartości – powiedział Druckenmiller.

Jednocześnie miliarder nie jest całkowicie odizolowany od branży wirtualnych walut, ponieważ w ubiegłym roku zainwestował w projekt Stabilcoin Basis. Jak wielokrotnie podkreślał, ogromne wahania cen kryptowalut stanowią dla niego główną barierę wejścia na rynek.

To, co wiem o Bitcoinie to fakt, że koncepcja zgodnie z którą miał to być środek wymiany została wyeliminowana, ponieważ nie można przeprowadzać transakcji, zwłaszcza detalicznych, przy tak dużej zmienności – powiedział w poprzednim wywiadzie dla CNBC w grudniu ubiegłego roku.

Nie bez powodu miliarder ma powodu by obawiać się nieprzewidywalnej zmienności rynku krypto. Niedawno kurs BTC w stosunku do dolara kanadyjskiego chwilowo tracił 99% swojej wartości na giełdzie kryptowalutowej Kraken. Zdarzenie miało miejsce 2 czerwca, kiedy niskie wolumeny weekendowe w połączeniu z brakiem płynności na parze BTC/CAD spowodowały spadek notowań do poziomu zaledwie 101 CAD.

Kurs Bitcoina w okolicach poziomu 7900 USD

Kurs BTC/USD w ciągu ostatnich 30 dni odnotował wzrost o prawie 40 procent. To sprawiło, iż kopanie Bitcoinów stało się znowu atrakcyjne. Zgodnie z najnowszymi statystykami dzienne przychody górników przekroczyły $17 mln.

kurs bitcoina we wtorek 4 6 19


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here