Naga MarketsJeżeli jeszcze do tej pory ktoś się waha odnoście przyjazdu na tegoroczną edycję Invest Cuffs, to dodam swoje „trzy grosze”.

Obserwuję i biorę udział w Fx Cuffs (obecnie Invest Cuffs) od samego początku. Na przykład podczas pierwszej edycji miałem przyjemność wygłosić wykład o „próbie wyjścia z pin-barowej obsesji”, a rok temu dzieliłem się wynikami badań na temat „konsolidacji z perspektywy price action”.

A więc obserwuję imprezę jako uczestnik i prelegent i widzę jak każda kolejna edycja „cuffs’ów” to wyższy poziom organizacji, lepsza oferta wykładów, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych. Za dodatkowe rodzynki na torcie uważam stoiska brokerów (a jakże!) – można podejść, zapytać o szczegóły oferty i porozmawiać twarzą w twarz z pracownikiem banku. Kolejna wisienka to stoiska wielu branżowych organizacji i stowarzyszeń związanych z rynkiem.

Zresztą wystarczy zapoznać się z agendą tegorocznej edycji, by zdać sobie sprawę z jakim rozmachem imprezy mamy do czynienia!

ZOBACZ AGENDĘ KONFERENCJI

Podczas tegorocznej edycji będę miał zaszczyt zaproponować wykład na temat „Filozofii spekulacji Rafała Zaorskiego”. Jeżeli ktoś się dziwi skąd taki temat, odpowiem pytaniem: Jak to jest możliwe, że do tej pory nikt nie podjął się takiego zadania? Jak to możliwe, że do tej pory nie podjęto próby uporządkowania poglądów Rafała, która umożliwiłaby dyskusję, rozwój jego metody lub racjonalną krytykę? Jak to możliwe?

Podtytułem wykładu mogłaby być maksyma: „.nic nie jest takie, jakie się wydaje”, bowiem studiując przekaz Rafała na temat spekulacji i rynku, dochodzę do wniosku i postaram się to wyjaśnić, że potoczne poglądy na temat jego ideowego przekazu mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Przykład pierwszy – niby „Rafał lekceważąco podchodzi do zarządzania ryzykiem, „bo SLE są dla małych dziewczynek”?” No przecież nie! Opracował złożony i bardzo interesujący model ograniczania strat oraz wykorzystywania dźwigni na swoją korzyść.

Przykład drugi – niby “Rafał neguje AT i nie proponuje nic w zamian..?” Nieprawda. Są istotne powody dla których Rafał Zaorski ma taki, a nie inny pogląd na temat analizy technicznej i jeszcze ważniejsze wydaje się to, co proponuje w zamian. Źródła tego poglądu odnajdujemy już w wykładach z lat 2015 i 2016, a obecnie mamy do czynienia z radykalizacją stanowiska. Postaram się rzucić odrobinę zrozumienia na ten kluczowy dla filozofii spekulacji motyw.

Do zobaczenia w Krakowie na Invest Cuffs!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here