Naga MarketsZbliża się największe IPO w historii. Ant Group ma trafić na giełdę w Hongkongu i SzanghajuSzykuje się naprawdę potężna pierwsza oferta publiczna (IPO) w Państwie Środka. Na giełdach w Szanghaju i Hongkongu mają być notowane akcje Ant Group, spółki kontrolowanej przez Jacka Ma, założyciela Alibaba Holding Group. Ant Group jest największym chińskim dostawcą płatności cyfrowych i platformą finansowania cyfrowego. Oczekuje się, że może to być największe IPO w historii, które przebije Saudi Aramco (29,4 mld dolarów).

  • Pierwsza oferta publiczna Ant Group może przebić debiut Saudi Aramco
  • Chińska spółka zadebiutuje na giełdzie w Hongkongu i Szanghaju

Ant Group zadebiutuje na giełdzie

Ant Group ma sprzedać nie mniej niż 10 procent swojego całkowitego kapitału po emisji, podzielonego między Hongkong i Szanghajski Star Market. Jack Ma, topowy miliarder z Chin, przekaże ponad 600 mln akcji Ant Group na cele charytatywne, wynika z dokumentów z Hongkongu.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Chociaż wielkość pierwszej oferty publicznej nadal zależy od warunków rynkowych, powszechnie oczekuje się, że oferta na dwóch giełdach przekroczy IPO Saudi Aramco o wartości 29,4 mld dol. z grudnia ubiegłego roku, obecnego rekordzistę jeśli chodzi o największą na świecie zbiórkę funduszy.

– Ta oferta publiczna będzie jak “coming-out” i doda im odwagi. Będą mieli dużo więcej gotówki w kasie i powinni mieć możliwość ekspansji międzynarodowej – powiedział Zennon Kapron, dyrektor w Kapronasia, firmy skupiającej się na usługach finansowych, wieloletni analityk Ant.

Spółka ma wykorzystać wpływy z IPO na rozszerzenie płatności transgranicznych i zwiększenie swoich możliwości badawczo-rozwojowych, zgodnie z dokumentacją, która nie zawiera przedziału cenowego akcji ani kwoty jaką Ant Group zamierza pozyskać w ramach pierwszej oferty publicznej.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Podwójna oferta może sprawić, że Ant Group stanie się bohaterem chińskiego planu przyciągnięcia szybko rozwijających się firm do zasilania krajowych rynków kapitałowych, pomagając rodzimym liderom w uzyskaniu finansowania wspierającego wzrost i konkurowanie z globalnymi rywalami.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here