Naga Markets

Zbliża się największe IPO w historii. Ant Group ma trafić na giełdę w Hongkongu i SzanghajuSzykuje się naprawdę potężna pierwsza oferta publiczna (IPO) w Państwie Środka. Na giełdach w Szanghaju i Hongkongu mają być notowane akcje Ant Group, spółki kontrolowanej przez Jacka Ma, założyciela Alibaba Holding Group. Ant Group jest największym chińskim dostawcą płatności cyfrowych i platformą finansowania cyfrowego. Oczekuje się, że może to być największe IPO w historii, które przebije Saudi Aramco (29,4 mld dolarów).

  • Pierwsza oferta publiczna Ant Group może przebić debiut Saudi Aramco
  • Chińska spółka zadebiutuje na giełdzie w Hongkongu i Szanghaju

Ant Group zadebiutuje na giełdzie

Ant Group ma sprzedać nie mniej niż 10 procent swojego całkowitego kapitału po emisji, podzielonego między Hongkong i Szanghajski Star Market. Jack Ma, topowy miliarder z Chin, przekaże ponad 600 mln akcji Ant Group na cele charytatywne, wynika z dokumentów z Hongkongu.Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Chociaż wielkość pierwszej oferty publicznej nadal zależy od warunków rynkowych, powszechnie oczekuje się, że oferta na dwóch giełdach przekroczy IPO Saudi Aramco o wartości 29,4 mld dol. z grudnia ubiegłego roku, obecnego rekordzistę jeśli chodzi o największą na świecie zbiórkę funduszy.

– Ta oferta publiczna będzie jak “coming-out” i doda im odwagi. Będą mieli dużo więcej gotówki w kasie i powinni mieć możliwość ekspansji międzynarodowej – powiedział Zennon Kapron, dyrektor w Kapronasia, firmy skupiającej się na usługach finansowych, wieloletni analityk Ant.

Spółka ma wykorzystać wpływy z IPO na rozszerzenie płatności transgranicznych i zwiększenie swoich możliwości badawczo-rozwojowych, zgodnie z dokumentacją, która nie zawiera przedziału cenowego akcji ani kwoty jaką Ant Group zamierza pozyskać w ramach pierwszej oferty publicznej.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Podwójna oferta może sprawić, że Ant Group stanie się bohaterem chińskiego planu przyciągnięcia szybko rozwijających się firm do zasilania krajowych rynków kapitałowych, pomagając rodzimym liderom w uzyskaniu finansowania wspierającego wzrost i konkurowanie z globalnymi rywalami.

NED

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here