Naga MarketsDolar

Wyraźne umocnienie dolara amerykańskiego jest głównym czynnikiem wpływającym na trendy najważniejszych par na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin, a patrząc na wykres indeksu dolarowego można zakładać, że proces umacniania USD może się pogłębić.

EUR/USD

Na rynku EUR/USD umacniający się dolar spowodował przełamanie wsparć wskazywanych w ostatnich raportach. Z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej może pogłębić to przecenę tej pary w ciągu najbliższych kilkunastu godzin.

Taki scenariusz wydaje się być obecnie scenariuszem preferowanym. Tak będzie dopóki nie wrócimy wyraźnie powyżej 1.1735, gdzie znajduje się górne ograniczenie prezentowanej wyżej strefy oporów. Jeśli wariant spadkowy będzie realizowany, to kolejnym celem powinny być okolice 1.1615, gdzie rozpoczynają się następne, różnie wyznaczane wsparcia.(patrz załączone wykresy)

GBP/USD

Umacniający się dolar wpływa również na rynek GBP/USD, gdzie wydaje się krystalizować scenariusz, wedle którego ostatnie wzrosty były tylko korektą.

Poziomem obrony dla takiej koncepcji są okolice 1.3180. Jeśli spadki będą kontynuowane, to kolejnych celów dla kursu GBP/USD szukałbym w strefie 1.30-1.2975.

USD/CAD

Jedną z gwiazd ostatnich kilkunastu godzin był rynek USD/CAD, o którym pisałem między innymi w ostatnim raporcie tygodniowym oraz wczoraj w sieci społecznościowej Exerii.

Preferowanym scenariuszem dla tej pary była wyraźna wzrostowa korekta po teście ważnych wsparć i wypełnieniu spadkowej struktury (impuls od 6 września br). Jak widać na powyższym wykresie obecnie rynek ten dotarł do ważnych oporów tworzonych przez kluczowe zniesienia ostatniej fali spadków. Tym samym jeśli to tylko korekta, to wzrosty powinny się właśnie kończyć. Wydaje się, że para ta może być w portfelu swego rodzaju „bezpiecznikiem”. Jeśli scenariusz z dalszym umocnieniem dolara amerykańskiego się nie sprawdzi, to ten rynek w krótkim terminie miałby jeden z większych potencjałów spadkowych. Obecnie (jak widać to na poniższym wykresie) jeden z kierunkowych robotów z Exerii posiada długą pozycję, a od testów ważnych wsparć można było za pomocną tego robota inwestycyjnego zarobić ok. 80 pipsów.

Jeśli ktoś nie wierzy w umacnianie USD może użyć na tym rynku robota nastawionego na trend spadkowy. Na przykład na danych 15 min powinien on nas „wpiąć” w rynek po pokonaniu okolic 1.3030.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here