Naga MarketsDzisiaj mamy wysyp danych PMI z Europy, rano poznaliśmy odczyt z Francji a później z Niemiec, oba kraje mogą pochwalić się dodatnią dynamiką wzrostu. Zbiorcze dane wskazują wzrost do 58,6 z poprzednich 58,1. Analitycy spodziewali się poziomu 57.9.


Silny wzrost gospodarki strefy euro utrzymuje się, widać poprawę w zakresie nowych zamówień a zatrudnienie w przedsiębiorstwach rośnie najsilniej od dekady od kiedy to prowadzone są dane na ten temat.

Presja inflacyjna nadal rosła na początku czwartego kwartału. Dalsza poprawa popytu oznaczała, że firmy często mogły przenosić rosnące obciążenia kosztowe na swoich klientów. W efekcie inflacja cen eksportowych przyspieszyła, była najsilniejsza od czerwca 2011 r.

“Gospodarka strefy euro miała jak dotąd dobry okres, a prognozy są wyśmienite na ostatni kwartał 2017 roku. PMI świadczy o dalszym silnym wzroście produkcji w sektorze prywatnym.”- powiedział Andrew Harker z IHS Markit. 

Na dobre dane ze strefy euro umocnieniem reaguje kurs EURUSD, dzisiejsza korekta cen była tylko przejściowa i znajdujemy się już blisko wczorajszego maksimum na 1.1770. Wyjście powyżej zakończy trwające od dwóch dni spadki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcje binarne zakazane w Izraelu
Następny artykułCzy Bitcoin utrzyma przewagę?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here